Street artist playing guitar on the streets
|||

Ekonomia kultury – kierunek studiów

Studia na kierunku Menedżer kultury – ekonomia kultury to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby się rozwijać w branży kulturalnej, a zarazem zadbać o jej rozwój pod kątem biznesowym. Studia te są połączeniem zagadnień z programu zarządzania, finansów oraz elementów sztuki filmowej, przedmiotów humanistycznych i artystycznych.

Gdzie studiować ekonomię kultury?

Ekonomia kultury to jeden z kierunków humanistycznoartystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować ekonomię kultury.

W trakcie studiów:

Wybrane zagadnienie, na jakie natknie się student ekonomii kultury podczas studiów to:  Mechanizmy finansowania w kulturze, Rynek medialny i przedsiębiorstwa medialne, Marketing w kulturze, Encyklopedia prawa i prawo gospodarcze, Prawo autorskie, Podstawy zarządzania, Zarządzanie projektami, Zamówienia publiczne, Podstawy ekonomii i finansów, Ekonomia kultury i mediów, Kreatywność i innowacyjność, Sztuka wystąpień publicznych z elementami retoryki, Sztuka negocjacji, Historia kultury i sztuki, Antropologia kultury, Historia powszechna kina, Socjologia kultury.

Po studiach:

Studia na kierunku ekonomia kultury przygotowują absolwentów do pracy w sektorze kreatywnym przede wszystkim w publicznych i niepublicznych instytucjach kultury, przedsiębiorstwach medialnych i filmowych. Absolwenci mogą podjąć pracę w instytucjach odpowiedzialnych za rozwój kultury w kraju, np. jako menadżerowie kultury, dyrektorzy placówek kulturalnych, agencji, studia produkcyjnego czy wytwórni filmowej, organizatorzy lub animatorzy przedsięwzięć kulturalnych, specjaliści marketingu lub public relations w instytucjach kultury, w branży filmowej i telewizyjnej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *