Ballet dancer or ballerina in dance studio practice or training for dancing performance or competit

Taniec – kierunek studiów

Taniec to jedna z najstarszych sztuk pięknych. Od tysięcy lat ludzie przekazują za pomocą tańca historie, opowieści, emocje. Zaliczany jest również do ćwiczeń rekreacyjnych, mających bardzo korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Kandydata na ten kierunek powinna charakteryzować wysoka sprawność fizyczna i pasja do tańca. Są to studia interdyscyplinarne o sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem historii i teorii tańca. Ważna jest również praktyka oraz chęć nieustannego szlifowania swoich umiejętności. Jesteś gotowy na studia taneczne?

Gdzie studiować taniec?

Taniec to jeden z kierunków artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować taniec.

W trakcie studiów:

Program kierunku obejmuje następujące zajęcia: anatomia i biomechanika człowieka, wiedza o tańcu, teoria tańca, wiedza o sztuce, muzyce, teatrze i literaturze, techniki taneczne, literatura taneczna i baletowa, kompozycja tańca, techniki uzupełniające i wspomagające warsztat zawodowy, choreologia, sztuka i kultura, zarządzanie sztuką i kulturą, warsztat i techniki tańca, choreografia.

Po studiach:

Absolwent powinien być przygotowany do: – pracy artystycznej i twórczej w dziedzinie tańca, – pracy redakcyjnej i publicystycznej w dziedzinie wiedzy o tańcu, – pracy pedagogicznej – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej, – zarządzania placówkami kulturalnymi.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *