Hacker programmer using computer in dark room
||

Informatyka gospodarcza – kierunek studiów

Kierunek przeznaczony dla osób, które chcą pracować przy tworzeniu, rozwijaniu i wykorzystywaniu informatycznych systemów narzędziowych stosowanych w gospodarce np. systemów finansowo-księgowych, ale także posiadać umiejętność tworzenia systemów ekspertowych wykorzystywanych do modelowania i analizy zjawisk gospodarczych. Jest to kierunek dla osób, które chcą studiować informatykę, ale już na etapie studenckiej przygody chciałby zawęzić swoją specjalizację. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Po odpowiedzi zapraszamy do dalszej lektury! 

Gdzie studiować informatykę gospodarczą?

Informatyka gospodarcza, to jeden z kierunków studiów informatycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować informatykę gospodarczą.

W trakcie studiów:

W trakcie zajęć studenci zapoznają się między innymi z budową i zasadami użytkowania systemów finansowo-księgowych, będą tworzyć własny system ekspertowy, a także uczyć się prezentować swoje opracowania w Internecie.

Po studiach:

Absolwent jest przygotowany do pracy: – we wszystkich podmiotach gospodarczych i instytucjach, w których wymagane jest stosowanie narzędzi matematycznych, statystycznych, ekonometrycznych i informatycznych, – posiada praktyczne umiejetności pozwalające na pracę w działach marketingu i reklamy przedsiębiorstw w tym także w agencjach i studiach reklamowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *