Computer, cyberpunk glasses or neon hacker hacking software, online server or girl programming pass
|

Informatyka stosowana – kierunek studiów

Studia z zakresu Informatyki stosowanej przygotowują do pracy, w której zaistnieje potrzeba zastosowania rozwiązań informatycznych w konkretnych dziedzinach wiedzy, na przykład w naukach przyrodniczych. To stosunkowo nowa dziedzina, która wyskuje coraz większa rzeszę zwolnenników. Jeśli zastanawiasz się jaka jest różnica między informatyką a informatyką stosowaną i chciałbyś wiedzieć który z tych kierunków będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni, zapoznaj się z informacjami zawartymi w dalszej części artykułu! Być może informatyka stosowana to kierunek idealnie dostosowany do Twoich potrzeb!

Gdzie studiować informatykę stosowaną?

Informatyka stosowana to jeden z kierunków informatycznych, który przygotowuje do pracy w różnych dziedzinach zastosowań informatyki. Jeśli interesuje Cię zdobywanie wiedzy zarówno z zakresu matematyki, fizyki, jak i programowania czy inżynierii oprogramowania, ten kierunek może być dla Ciebie idealny.

Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować informatykę stosowaną.

W trakcie studiów:

Studiując Informatykę stosowaną oprócz przedmiotów stricte matematyczno-fizyczno-informatycznych, student zgłębia także praktyczne przedmioty informatyczne – programowanie, komputerowo wspomagany rysunek techniczny, inżynieria oprogramowania. W ramach zajęć laboratoryjnych studenci przygotowują między innymi wizualizacje komputerowe procesów zachodzących w przyrodzie.

Po studiach:

Absolwent znajdzie pracę w: – w ośrodkach badawczych, – na wszelkiego rodzaju stanowiskach informatycznych – jako administrator systemów informatycznych, programista, pracownik Helpdesk itd., projektant i administrator baz danych, – w przedsiębiorstwach, w których przydatnym okaże się pracownik, który znajdzie zastosowanie elementów informatyki w konkretnych dziedzinach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *