Abandoned old Russian church
|

Wschodoznawstwo – kierunek studiów

Wschodoznawstwo to kierunek łączący w sobie wiedzę z zakresu nauk społecznych i politycznych, prawa, ekonomii, nauk o kulturze oraz interdyscyplinarną wiedzę specjalistyczną ukierunkowaną na obszary i społeczeństw Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Syberii. Studenci intensywnie uczą się również języków obcych oraz elementów kultury obowiązujących w Europie Wschodniej. Dzięki takiemu przygotowaniu absolwenci mają pogłębioną wiedzę dotyczącą zachowań społecznych, uwarunkowań gospodarczych oraz wielu innych dziedzin. Z powodzeniem mogą zająć instytucjach międzynarodowych.

Gdzie studiować wschodoznawstwo?

Wschodoznawstwo to jeden z kierunków humanistycznych. Zobacz wszystkie uczelnie gdzie możesz studiować wschodoznawstwo.

W trakcie studiów:

język zachodni język rosyjski najdawniejsze dzieje Europy Wschodniej do początków średniowiecza dzieje Azji Środkowej i Syberii do początku ekspansji tureckiej geografia Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Syberii wstęp do wschodoznawstwa prawo międzynarodowe publiczne podstawy ekonomii język zachodni, język rosyjski, najdawniejsze dzieje Europy Wschodniej do początków średniowieczadzieje Azji Środkowej i Syberii do początku ekspansji tureckiej, geografia Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Syberii, wstęp do wschodoznawstwa, prawo międzynarodowe, podstawy ekonomii.

Po studiach:

Absolwent kierunku Wschodoznawstwo może podjąć pracę: w administracji krajowej i samorządowej, instytucjach międzynarodowych, przedsiębiorstwach polskich kontaktujących się z rynkami wschodnimi lub działających na tych rynkach, organizacjach pozarządowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *