Books in library
|

Międzywydziałowe indywidualne studia humanistyczne – kierunek studiów

Jeśli jesteś niespokojnym duchem, ciekawi Cię świat kultury i sztuki, wyróżniasz się pracowitością, dociekliwością oraz intuicją naukową, a jednocześnie nie potrafisz znaleźć odpowiednich studiów humanistycznych dla siebie, powinieneś zainteresować się międzywydziałowymi indywidualnymi studiami humanistycznymi. Choć studia te mają różne nazwy na różnych uczelniach łączy je jedna idea. Chodzi o stworzenie wybitnym studentom możliwości indywidualnego kształtowania ich planu zajęć w oparciu o zasoby wydziału lub nawet całej uczelni. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalej! 

Gdzie studiować międzywydziałowe indywidualne studia humanistyczne?

Międzywydziałowe indywidualne studia humanistyczne to jeden z kierunków studiów humanistycznych. Są to studia interdyscyplinarne, które dają wybitnym studentom możliwość indywidualnego kształtowania planu zajęć w oparciu o zasoby wydziału lub całej uczelni. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować międzywydziałowe indywidualne studia humanistyczne.

MISH. Elitarne studia – ekstremalna rekrutacja

Osoby, którym uda się zyskać indeks takich studiów zyskują indywidualną opiekę pracownika naukowego, mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania w sposób praktycznie nieskrępowany oraz zyskać niezwykle atrakcyjne i przyciągające uwagę pracodawców wykształcenie! Rekrutacja na studia międzyobszarowe ma zazwyczaj charakter dwuetapowy. Pierwszy etap to matura. Aby być wziętym pod uwagę przez komisję kwalifikacyjną, trzeba świetnie zdać egzamin dojrzałości, uzyskując najwyższe noty z przedmiotów humanistycznych. Znalezienie się na czele listy rankingowej gwarantuje możliwość przystąpienia do rozmowy rekrutacyjnej. Komisja ocenia wiedzę, umiejętności i predyspozycje kandydata. Zwykle ilość miejsc na tych studiach jest niewielka.

Międzywydziałowe indywidualne studia humanistyczne

Studiowanie w ramach MISH jest dość specyficznym przedsięwzięciem. Student traktowany jest indywidualnie. Każda osoba, która ma indeks MISH znajduje się pod opieką tutora, a więc pracownika naukowego, który sprawuje indywidualną pieczę nad studentem. W porozumieniu z opiekunem student może wybrać przedmioty i stworzyć swój indywidualny plan nauki. Studia te są świetną możliwością interdyscyplinarnego poznawania rzeczywistości nauk humanistycznych.

Szanse zawodowe absolwentów MISH

Absolwenci MISH to elita na rynku pracy. Stanowią oni przedmiot zainteresowania rekruterów i headhunterów różnych branż i specjalności. Badanie losów zawodowych absolwentów wskazały jasno, że osoby, które ukończyły studia międzyobszarowe nie pozostają długo bez pracy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *