Science And Technology On The Fingertip
|

Nanotechnologia – kierunek studiów

Nanotechnologia – to ogólna nazwa całego zestawu technik i sposobów tworzenia rozmaitych struktur o rozmiarach na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek. Nanotechnologia jako dziedzina wiedzy to stosunkowo młoda nauka, która znajduje zastosowanie w najważniejszych dziedzinach: elektronice, technice, robotyce, medycynie. Jeśli chciałbyś rozpocząć przyszłościowe studia techniczne, być może jest to kierunek właśnie dla Ciebie! Zainteresowany? Zapraszamy do dalszej lektury! Dowiesz się jaki program studiów jest realizowany oraz gdzie absolwenci znajdują pracę.

Gdzie studiować nanotechnologię?

Nanotechnologia to jeden z kierunków technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować nanotechnologię.

W trakcie studiów:

Program studiów zawiera blok przedmiotów związanych z elektroniką molekularną (elektronika molekularna materiały elektroniki molekularnej optoelektronika technologie mikro – nono-optoelektroniki), jak również blok przedmiotów informatycznych (metody symulacji komputerowej w fizyce ciała stałego, modelowanie komputerowe, informatyka i techniki obliczeniowe, technologia informacyjna).

Po studiach:

Absolwent znajdzie pracę w:

  • w specjalistycznych laboratoriach przemysłowych i badawczych,
  • w powstających firmach wdrażających innowacyjne technologie,
  • Parkach Naukowo-Technologicznych,
  • Centrach zaawansowanej technologii.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *