Technician testing robotic bionic arm at prosthetic manufacturing
|

Inżynieria mechaniczno-medyczna – kierunek studiów

Inżynieria mechaniczno-medyczna to wyjątkowe studia międzykierunkowe, łączące w sobie przedmioty typowo techniczne z medycznymi. Ośrodki medyczne wciąż zgłaszają zapotrzebowanie na specjalistów, którzy poza ogromną wiedzą techniczną z zakresu urządzeń medycznych, posiadaliby również znajomość zagadnień medycznych. Student zdobywa wiedzę zarówno z zakresu podstawowej wiedzy medycznej, jak i mechanicznej. To bardzo atrakcyjne połączenie sprawia, że absolwenci są rozchwytywani na rynku pracy. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

Gdzie studiować inżynierię mechaniczno-medyczną?

Inżynieria mechaniczno-medyczna to jeden z kierunków międzykierunkowych, łączący w sobie przedmioty typowo techniczne z medycznymi. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować inżynierię mechaniczno-medyczną.

W trakcie studiów:

Do najważniejszych przedmiotów medycznych zaliczamy: podstawy chirurgii, endoprotezy, implanty i sztuczne narządy, podstawy anatomii i fizjologii człowieka, prawne i etyczne aspekty inżynierii mechaniczno-medycznej. Z kolei przedmioty mechaniczne to: automatyka i robotyka w medycynie, akustyka i ochrona słuchu, klimatyzacja i wentylacja w obiektach technicznych, biomechanika inżynierska, aparatura medyczna, inżynieria rehabilitacji ruchowej.

Po studiach:

Absolwenci zostaną przygotowani do pracy:

  • projektowej, konstrukcyjnej i technologicznej,
  • do kierowania produkcją i eksploatacją mechanicznych urządzeń stosowanych w zabiegach operacyjnych,
  • w procedurach leczniczych i rehabilitacyjnych,
  • zdobędą przygotowanie do prowadzenia małych i średnich przedsiębiorstw wytwarzających sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia wyposażenia medycznego,
  • w zakładach projektowania i produkcji sprzętu medycznego, urządzeń rehabilitacyjnych,
  • w firmach specjalizujących się w projektowaniu oraz wytwarzaniu sztucznych narządów i protez,
  • w zakładach usługowych zajmujących się doborem, zakupem, instalacją i naprawą wymienionych urządzeń.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *