Healthcare scientist working with dangerous sample
|||

Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia – kierunek studiów

Ochrona zdrowia to specyficzny sektor gospodarki. Perspektywy jego rozwoju i przewidywane przemiany stwarzają konieczność przygotowania wyspecjalizowanej kadry menedżerskiej, która będzie potrafiła sprostać wymogom tej niezwykle ważnej i jednocześnie wrażliwej branży. Studenci będą mieli okazję poznać zagadnienia z zakresu finansów i zarządzania dotyczące istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji publicznych z uwzględnieniem specyfiki sektora ochrony zdrowia, polityki społecznej oraz zdrowia publicznego. Zainteresowany?

Gdzie studiować ochronę zdrowia?

Ochrona zdrowia to jeden z kierunków medycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować ochronę zdrowia.

W trakcie studiów:

W zależności od specjalności studenci będą przygotowywani do pracy w charakterze specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości lub organizacji i zarządzania zasobami w jednostkach ochrony zdrowia. Nauczą się analizować i oceniać zjawiska gospodarcze i sytuację ekonomiczno-finansową jednostek gospodarczych i innych podmiotów, które świadczą usługi w zakresie ochrony zdrowia.

Po studiach:

Absolwenci znajdą pracę:

  • w służbie zdrowia,
  • w jednostkach ochrony zdrowia,
  • jako specjaliści z zakresu finansów i rachunkowości oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *