Scenic Norwegian Waterfall
|

Filologia norweska – kierunek studiów

Język norweski to jeden ze współczesnych języków z grupy skandynawskiej. Wywodzi się z rodziny języków indoeuropejskich, germańskich. Z przyczyn zarówno geograficznych, jak i historycznych, znaczny wpływ miały nań języki szwedzki i duński. Obecnie istnieje wiele wersji norweskiego, dwie urzędowe, oraz mnóstwo dialektów regionalnych. Na uczelniach w Polsce zazwyczaj wykładane są oba języki urzędowe, ale głównie klasyczny bokmål. Jeśli chcesz wybrać ten kierunek studiów, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu na temat filologii norwskiej.

Gdzie studiować filologię norweską?

Filologia norweska to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować filologię norweską.

W trakcie studiów:

Na uczelniach w Polsce zazwyczaj wykładane są oba języki urzędowe, ale głównie klasyczny bokmål. Jeśli chcesz wybrać ten kierunek studiów, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu na temat filologii norweskiej. W trakcie studiów będziesz miał/a okazję nauczyć się praktycznego języka norweskiego, gramatyki opisowej języka norweskiego, historii Skandynawii, zarysu literatur skandynawskich, wstępu do językoznawstwa, wstępu do literaturoznawstwa, praktycznej nauki języka angielskiego, praktycznej nauki języka niemieckiego, łaciny, literatury norweskiej, wiedzy o Norwegii, filozofii współczesnej oraz translatoryki norweskiej.

Po studiach:

Po studiach, jako absolwent filologii norweskiej, będziesz miał/a szansę na zatrudnienie jako tłumacz tekstów języka i kultury w instytucjach i firmach utrzymujących kontakty partnerskie i handlowe z Norwegią oraz nauczyciel języka norweskiego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *