People stood in a queue, patiently waiting for their turn to participate in the voting process.
|

Marketing polityczny

Marketing polityczny to kierunek studiów, który koncentruje się na strategiach i technikach wykorzystywanych w celu promocji polityków, partii politycznych i idei politycznych. Studenci zdobywają szeroką wiedzę z zakresu nauk o organizacji, zarządzania, prawa, technologii informacyjnej, psychologii pracy i organizacji, komunikacji politycznej, public relations oraz promocji i reklamy politycznej.

Gdzie studiować marketing polityczny?

Marketing polityczny to jeden z kierunków nauk społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować marketing polityczny, kierunek związany z politologią i dziennikarstwem.

Najczęściej wykładane przedmioty:

Nauki o organizacji, Podstawy zarządzania, Propedeutyka prawa, Technologia informacyjna, Dowodzenie, Psychologia pracy i organizacji, Kształtowanie wizerunku polityka i partii politycznej, Prawo publiczne i prasowe, Partie polityczne i ich programy, Elity polityczne, Współczesne systemy wyborcze i polityczne, Komunikowanie polityczne, Public Relations, Promocja i reklama polityczna, Badania i sondaże polityczne, Kształtowanie wizerunku osób publicznych, Strategie zarządzania sytuacją kryzysową. 

Po studiach:

Absolwent Marketingu politycznego przygotowany jest do objęcia obowiązków na następujących stanowiskach: – specjalista ds. kreowania wizerunku (politycznego), – rzecznik prasowy, – organizator kampanii politycznych i społecznych, – specjalista ds. bezpieczeństwa państwowego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *