Sculptor Young Artist Artisan Working Sculpting Sculpture

Rzeźba – kierunek studiów

Rzeźba to jedna z gałęzi sztuk plastycznych, która wyróżnia się trójwymiarowością w odróżnieniu od malarstwa. Aby studiować ten kierunek, konieczne jest posiadanie zdolności manualnych i plastycznych, a także zainteresowanie kulturą, sztuką i historią sztuki. Większość uczelni w Polsce przyjmuje wyłącznie osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, dlatego warto zacząć przygotowania do rekrutacji z wyprzedzeniem.

Gdzie studiować rzeźbę?

Rzeźba to jeden z kierunków artystycznych. W Polsce istnieje wiele uczelni i wydziałów, gdzie można studiować rzeźbę.

W trakcie studiów:

historia sztuki, cywilizacji i kultury, historia etyki, filozofii i estetyki, geometria wykreślna i perspektywa, podstawy rzeźby, podstawy rysunku, technologie rzeźbiarskie, historia sztuki współczesnej, etyka i estetyka, filozofia,rzeźba, rysunek, ceramika, mała forma rzeźbiarska i medalierstwo, projektowanie i organizacja przestrzeni;

Po studiach:

Absolwenci zatrudniani są m.in. w : – instytucjach upowszechniających kulturę i sztukę, – muzeach i galeriach, – zespołach konserwatorskich, – wydawnictwach i firmach reklamowych, – organizacjach samorządowych, – zespołach projektowych i architektonicznych, – szkolnictwie (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *