Construction materials
|

Mechaniczna inżynieria tworzyw – kierunek studiów

Branża przetwórstwa tworzyw polimerowych jest jedną z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki, dlatego powstało zapotrzebowanie na specjalistów od przetwórstwa tworzyw do pracy w działach konstrukcji, projektowania, technologii i zarządzania. Naturalna konsekwencją tego faktu było stworzenie kierunku studiów mechniczna inżynieria tworzyw. Kierunek ma profil praktyczny co oznacza, że będziesz zobligowany do odbycia staży i praktyk przemysłowych w najlepszych firmach branży przetwórstwa tworzyw polimerowych. 

Gdzie studiować mechaniczną inżynierię tworzyw?

Mechaniczna inżynieria tworzyw to jeden z kierunków technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować mechaniczną inżynierię tworzyw.

W trakcie studiów: 

Podczas studiów na mechanicznej inżynierii tworzyw będziesz miał do wyboru dwie specjalności, jedną związaną z tworzywami polimerowymi, a drugą z zintegrowanym oprogramowaniem dla inżynierów CAD/CAM w narzędziach. Podczas nauki na kierunku mechaniczna inżynieria tworzyw czekają Cię przedmioty ogólne (np. własność intelektualna, BHP, ergonomia, psychologia, filozofia, elementy prawa) i kierunkowe (np. matematyka i fizyka inżynierska, grafika numeryczna, technologia informacyjna, systemy jakości, podstawy konstrukcji maszyn, podstawy przetwórstwa tworzyw polimerowych, technologie wytwarzania, maszyny i narzędzia do przetwórstwa tworzyw, projektowanie wytworów z tworzyw, technologia obróbki metali, system CAD/CAM, tworzywa konstrukcyjne, materiały polimerowe stosowane w mechatronice). 

Po studiach: 

Kiedy ukończysz studia na kierunku mechaniczna inżynieria tworzyw zdobędziesz kwalifikacje i przygotowanie do podjęcia zatrudnienia w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem tworzyw polimerowych w kraju i za granicą, jako inżynier specjalista od konstruowania narzędzi, poprzez uczestniczenie w procesie wytwarzania wytworów, skończywszy na sterowaniu jakością i zarządzaniu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *