Video camera operator working with his equipment. video cinema production.

Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia – kierunek studiów

To kierunek dla tych, którzy do zainteresowania realizacją obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografią chcą dodać praktyczny warsztat. Studenci poznają praktyczne zagadnienia związane z pracą m.in. operatora, reżysera, montażysty, scenarzysty, scenografa i kierownika produkcji. Zgłębiają również zagadnienia związane z fotografią z zakresu reklamy, reportażu, fotografii kreacyjnej, klasycznej i cyfrowej. Rekrutacja to na ogół prezentacja dotychczasowych prac fotograficznych i/lub filmów połączona z rozmową. W trakcie studiów wybierane są specjalizacje.

Gdzie studiować film, telewizję i fotografię?

Film, telewizja i fotografia to jeden z kierunków artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować film, telewizję i fotografię.

W trakcie studiów:

historia i teoria filmu, literatura i dramat, historia sztuki, filozofia z estetyką, organizacja produkcji telewizyjno-filmowej i prawo autorskie, sztuka operatorska, film animowany i zdjęcia specjalne, realizacja obrazu telewizyjnego, fotografika, współpraca operatora z reżyserem, technika i technologia filmowa i telewizyjna, dźwięk i muzyka w filmie i telewizji, plastyka i scenografia w filmie i telewizji;

Po studiach:

Absolwent może pracować w:

  • instytucjach związanych z filmem, telewizją i fotografią,
  • przemyśle filmowym i telewizyjnym,
  • jednostkach badających rozwój i upowszechniających wiedzę z zakresu filmu, fotografii i telewizji,
  • szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *