Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna WSL
Nie skończyli jeszcze szkoły średniej, a już wcielali się w rolę głównego logistyka – na tym polegało jedno z pięciu olimpijskich zadań. Każdy finalista, jako logistyk przedsiębiorstwa produkcyjnego musiał zaprojektować magazyn – dokonać stosownych obliczeń by określić jego pojemność, wielkość i wyznaczyć optymalną lokalizację.
Zadania finałowe to prawdziwe wyzwanie: dwa pytania problemowe, dwa testowe
i zdaniem wielu najtrudniejszy, sprawdzian znajomości słownictwa logistycznego
w języku obcym. Warto jednak podjąć się tej próby. Na zwycięzców olimpiady, czyli uczniów, którzy w ciągu 150 minut finału, najlepiej poradzą sobie z zadaniami, czekają bezpłatne studia w WSL. Już dziś interesują się nimi pracodawcy, rezerwując dla tych najlepszych miejsca praktyk i staży.
„Młodzi ludzie, których gościmy dziś w WSL to prawdziwe talenty. Pokonali ponad 7 tys. konkurentów z całego kraju – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Nasza uczelnia od lat konsekwentnie wspiera uczniów i nauczycieli
w rozwijaniu logistycznych pasji, efekty tej wielowymiarowej współpracy przekładają się
na rosnące z roku na rok zainteresowanie olimpiadą i coraz wyższy poziom wiedzy uczestników”.
Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną, popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.