Festiwal Wiedzy i Umiejętności w Sosnowcu

Jak mówi rzecznik prasowy uczelni dr Michał Kaczmarczyk, uczelni, impreza jest przygotowywana z myślą o licealistach z Zagłębia i odbywa się jednocześnie z Dniami Otwartymi WSH. W tym roku zostanie zorganizowana po raz piąty. Jej głównym celem jest promowanie najnowszych osiągnięć nauki w formie gier i warsztatów, kształtowanie umiejętności łączenia teorii z praktyką oraz budowanie pozytywnego wizerunku szkolnictwa wyższego. 
Festiwal ma formę rywalizacji między szkołami. Uczniowie startują w konkurencjach naukowych i praktycznych, dotyczących takich dziedzin jak politologia, dziennikarstwo, prawo, pedagogika i zarządzanie. „Rozwiązują szarady, krzyżówki i kalambury, odpowiadają na pytania, występują przed kamerą itp. Zadania dla uczestników są związane tematycznie z kierunkami studiów w WSH. Zawodników ocenia jury złożone z pracowników uczelni” – opowiada Kaczmarczyk. 
Na zwycięzców turnieju czekają nagrody, m.in. kino domowe i bony na zakupy w sklepie odzieżowym. 
Turniej organizowany jest przede wszystkim z myślą o maturzystach, dla których tego rodzaju spotkania są okazją, by „poczuć” atmosferę studiów. „Zanim młody człowiek wybierze kierunek studiów i uczelnię, powinien zapoznać się z jej ofertą, odwiedzić miejsce, z którym będzie związany przez najbliższe kilka lat. Dni Otwarte dają taką szansę, pozwalają przyjrzeć się z bliska funkcjonowaniu szkoły wyższej” – dodaje Ewa Kraus z WSH. 
Uczniowie i szkoły, które chciałyby uczestniczyć w V Festiwalu Wiedzy i Umiejętności, mogą zgłaszać swój udział w Dziale Promocji Wyższej Szkoły Humanitas, pod numerem telefonu: (0 32) 363-12-28. 
*** 
Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu powstała 23 kwietnia 1997 roku pod nazwą Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu. Była pierwszą niepubliczną szkołą wyższą w Sosnowcu i drugą w Zagłębiu. Obecnie w strukturze uczelni działa pięć instytutów naukowych: Instytut Zarządzania, Instytut Administracji i Prawa, Instytut Europeistyki, Instytut Dziennikarstwa, Instytut Pedagogiki oraz Instytut Politologii. Kształci się w nich około 6000 studentów, wspieranych przez niemal 200 nauczycieli akademickich. 
Szkoła oferuje naukę na 6 kierunkach: administracja, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filologia angielska, europeistyka, pedagogika, politologia oraz zarządzanie. Zasadniczy program studiów wzbogacony jest o zajęcia w ramach „Humanitas” – cyklu comiesięcznych spotkań z najwybitniejszymi przedstawicielami środowisk nauki, kultury, polityki, masmediów i biznesu. Celem „Humanitas” jest zapoznanie studentów z najistotniejszymi problemami współczesności, rozszerzenie ich horyzontu intelektualnego. 
źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *