W 2007 roku Organizatorzy Festiwalu przełamali stereotyp jednolitych i muzycznie ograniczonych Juwenaliów i wyszli naprzeciw różnorodnym gustom muzycznym, odpowiadającym 130 tysięcznej grupie poznańskich studentów. Podczas Festiwalu w 2007 i 2008 roku totalnie i dosłownie „przekroczono wszelkie granice”. Dzięki temu dla studentów w Poznaniu zagrały takie gwiazdy, jak: Dog Eat Dog (USA), Above & Beyond (UK), Denice The Menace &Jerry Ropero (BE), Apollo 440 (UK), Mauro Picotto (IT), Chris Lake (UK), Stonebridge (SE).
Stare japońskie przysłowie mówi – „Każdy najlepszy event należy poprzedzić dobrym beforem”. Chcąc być w zgodzie ze starą mądrością, wstępem do Festiwalu będą majowe, plenerowe imprezy partnerskie, animujące życie na całym terenie Poznania.
8-10/05/2009 Artenalia (STARA RZEŹNIA) Artystyczny dialog na arenie miasta. Koncerty, wystawy, spektakle i warsztaty. Więcej na www.artenalia.pl
13/05/09 MEDYKALIA
13/05/09 AWFalia
13-14/05/09 WIELKIE GRILOWANIE UAM (Campus UAM Morasko)
14/05/09 AGRONALIA (Campus Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Wojska Polskiego)
15-16/05/09 POLIBUDA OPEN AIR (Campus PP Piotrowo)
15/05/09 EKONOMICZNY DZIEŃ STUDENTA
Dla bojących się otwartych przestrzeni, Organizatorzy przewidzieli cykl imprez w poznańskich klubach – wszystkie sygnowane logiem i znakiem jakości Festiwalu Muzycznego. Po dobrym początku możemy spodziewać się tylko fenomenalnego zakończenia. Taki też będzie
Festiwal Muzyczny Juwenalia Poznań 2009
W czwartek o godz. 17.00 z Placu Adama Mickiewicza wyruszy tradycyjny już, Wielki Pochód Studencki, który niesiony muzyką i wielobarwną studencką energią ruszy z posad cały Poznań. Wszyscy dowiedzą się o starcie Juwenaliów. Uczelnie stoczą bitwę o zwrócenie na siebie największej uwagi, a uczestnicy o inwencję twórczą w doborze juwenaliowej kreacji. A po wkroczeniu na teren imprezy na uczestników będą czekać: potężne zaplecze gastronomiczne ; strefa chillout / beach party ; strefy ekspozycji sponsorów ; strefa extreme z bungee oraz park rozrywki. Oraz:
-po raz PIERWSZY 2nd Stage! Ulokowana poza strefą imprezy masowej scena, która pozwoli przenieść się w inny, niż wiodący na Scenie Głównej, klimat. Młode zespoły, dj-e, chillout… Tego jeszcze nie było!
– Scena Główna, bardzo dobrze znana stałym uczestnikom Festiwalu. W tym roku będzie można na niej zobaczyć:
CZWARTEK 28 maja Start 19:00 Wstęp wolny Gwiazdy wieczoru: Sofa, Flapjack, Indios Bravos, Raekwon Wu Tang Clan
PIĄTEK 29 maja Start 18:00 Wstęp biletowany Gwiazdy wieczoru: Hed Kandi, Shapeshifters, Tom Novy, Marko V, Nitrous Oxide
SOBOTA 30 maja Start 15:00 Wstęp wolny Gwiazdy wieczoru: Sonic Lake, Afromental, Acid Drinkers, Waglewski Fish Emade, Strachy Na Lachy
Niestety wszechobecny kryzys gospodarczy nie ominął również tego jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych Wielkopolski. Ze względu na mniejsze, ale ciągłe! zaangażowanie podmiotów zewnętrznych, przyjaciół i mecenasów imprezy, jesteśmy zmuszeni zwrócić się bezpośrednio do Was i wprowadzić Bilety – Cegiełki na piątkową część naszego eventu. Zrobiliśmy wszystko, by w jak najmniejszym stopniu obciążyć kieszeń uczestnika przy jednoczesnej gratyfikacji legitymacji studenckiej Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz realizacji Festiwalu! Zostań mecenasem Juwenaliów, zainwestuj w bilet i pomóż utrzymać poziom artystyczny sprzed lat, jednocześnie nadając Wielkopolskim Juwenaliom niepowtarzalny kształt i klimat pomimo gospodarczej niepogody.
15 kwietnia odbyła się gala finałowa VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W olimpiadzie wzięło udział 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Na polskich uczelniach, głównie niepublicznych, przeważają kierunki multidyscyplinarne, pozwalające poznać szeroki zakres marketingu internetowego (od SEO przez SEM, social media, podstawy biznesu w sieci, zachowanie konsumentów w sieci, przygotowanie serwisów internetowych) bądź działań związanych z biznesem w internecie. Wiele kierunków debiutuje w tym roku, choć są takie, które po modyfikacji programu, np. z tradycyjnego dziennikarstwa czy public relations, teraz powracają w bardziej on-linowej odsłonie. Co ciekawe, prym w przygotowaniu kierunków dla e-marketerów wiodą uczelnie niepubliczne, choć na takich jak Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie można także wybrać wymarzone e-studia.
Działający przy AHE w Łodzi Polski Uniwersytet Wirtualny – jedna z czołowych uczelni e-learningowych w Polsce – przygotował niecodzienne i w pełni zinformatyzowane „Dni otwarte PUW-u”. Spotkanie to jest odpowiedzią internetowej uczelni na „tradycyjne Drzwi Otwarte”, organizowane przez większość szkół wyższych, które słyną z tego, że są czasochłonne i – mimo starań organizatorów – mało atrakcyjne.
Szukasz bogatej oferty studiów II stopnia? Chcesz studiować w Gdańsku? Do 15 lutego masz zatem czas na zarejestrowanie się w systemie rekrutacyjnym Politechniki Gdańskiej, która właśnie prowadzi rekrutację zimową. Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne przygotowano łącznie 3200 miejsc.
Od piątku do niedzieli, tj. od 13-15 lutego br. w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach odbędzie się VI Międzynarodowa Wystawa Szynszyli i spotkanie hodowców połączone ze szkoleniem na temat problematyki produkcji skór.
Nowym rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania / Polish Open University (POU) została dr Zuzanna Kalisiak, współtwórczyni, dotychczasowa prorektor i zastępca rektora uczelni. Dr Kalisiak współtworzyła uczelnię i od lat nią zarządzała.