Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Dlaczego warto wybrać właśnie ten kierunek studiów? Bycie twórcą i uczestnikiem kultury współczesnej wymaga od nas rozległej wiedzy i sporych umiejętności. Program studiów na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych” pozwala nam na ich zdobycie. Dzięki temu będziecie odpowiednio przygotowani do pełnienia ważnych funkcji w świecie sztuki i edukacji.

Przekrojowy charakter tego kierunku sprawia, iż różnorodność prowadzonych zajęć powinna zadowolić wszystkich studentów. Wybrane przedmioty, które prowadzone są w trakcie trzyletnich studiów I stopnia:
– Historia sztuki,
– Prawo autorskie i oświatowe,
– Filozofia,
– Metodyki nauczania,
– Promocja kultury plastycznej i krytyki asrtystycznej,
– Elementy dziennikarstwa,
– Fotografia,
– Kultura muzyczna,
– Struktury wizualne.

Nie brakuje Wam w powyższym zestawieniu zajęć o charakterze artystycznym? Nie martwcie się – w trakcie studiów prowadzone będą również zajęcia praktyczne z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki i działań multimedialnych oraz rzeźby.

Czas edukacji mija jednak bardzo szybko. Absolwenci stają przed jednym z największych wyzwań w swoim życiu – co robić po zakończeniu studiów? Dzięki wszechstronnemu wykształceniu i zdobytym umiejętnościom artystycznym mogą oni podjąć zatrudnienie we wszystkich typach szkół i placówkach pozaszkolnych, działach marketingu i promocji, mediach, centrach sztuki i organizacjach o profilu kulturalno-artystycznym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *