Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód – nowy kierunek na UG

Program ujęto w osiem modułów tematycznych: I – Przedmioty podstawowe; II – Przedmioty specjalistyczne; III – Monitoring i modelowanie zjawisk przyrodniczych; IV – Aspekty prawne, społeczne i ekonomiczne; V – Inżynieria środowiska; VI – Zasoby wód i ich ochrona; VII – Praktyka zawodowa oraz VIII – Zajęcia w j. angielskim.

Przedmioty wiodące to hydrologia ogólna, meteorologia i klimatologia, podstawy gospodarki wodnej, społeczno–ekonomiczne aspekty gospodarki wodnej, budownictwo wodne i ochrona wybrzeży, bioindykacja i biomonitoring wód.

 ABSOLWENT

Absolwent studiów pozna prawa rządzące obiegiem wody w przyrodzie i metody ich monitorowania; zdobędzie wiedzę w zakresie kompleksowego gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce i Europie; pozna metody zarządzania procesami ochrony. Ponadto zdobędzie umiejętności: przeprowadzania i interpretacji pomiarów hydrologicznych, hydrochemicznych i hydrobiologicznych w terenie i laboratorium; sporządzania dokumentacji hydrologicznych; oceny zasobów wodnych i prognozowania zaopatrzenia w wodę ludności oraz niektórych działów gospodarki; oceny wartości ekonomicznej zasobów ożywionych i nieożywionych wód.

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Kierunek Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód został utworzony od podstaw we współpracy z potencjalnymi pracodawcami.
Głównym celem kształcenia na kierunku Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód jest przygotowanie wykształconej wszechstronnie kadry dla administracji różnego szczebla oraz instytucji i laboratoriów, zajmujących się gospodarką wodną, a także kadry zajmującej się ochroną zasobów wód (zasoby nieożywione i ożywione).

Limit przyjęć: 60

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *