W 2007 roku Organizatorzy Festiwalu przełamali stereotyp jednolitych i muzycznie ograniczonych Juwenaliów i wyszli naprzeciw różnorodnym gustom muzycznym, odpowiadającym 130 tysięcznej grupie poznańskich studentów. Podczas Festiwalu w 2007 i 2008 roku totalnie i dosłownie „przekroczono wszelkie granice”. Dzięki temu dla studentów w Poznaniu zagrały takie gwiazdy, jak: Dog Eat Dog (USA), Above & Beyond (UK), Denice The Menace &Jerry Ropero (BE), Apollo 440 (UK), Mauro Picotto (IT), Chris Lake (UK), Stonebridge (SE).
Stare japońskie przysłowie mówi – „Każdy najlepszy event należy poprzedzić dobrym beforem”. Chcąc być w zgodzie ze starą mądrością, wstępem do Festiwalu będą majowe, plenerowe imprezy partnerskie, animujące życie na całym terenie Poznania.
8-10/05/2009 Artenalia (STARA RZEŹNIA) Artystyczny dialog na arenie miasta. Koncerty, wystawy, spektakle i warsztaty. Więcej na www.artenalia.pl
13/05/09 MEDYKALIA
13/05/09 AWFalia
13-14/05/09 WIELKIE GRILOWANIE UAM (Campus UAM Morasko)
14/05/09 AGRONALIA (Campus Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Wojska Polskiego)
15-16/05/09 POLIBUDA OPEN AIR (Campus PP Piotrowo)
15/05/09 EKONOMICZNY DZIEŃ STUDENTA
Dla bojących się otwartych przestrzeni, Organizatorzy przewidzieli cykl imprez w poznańskich klubach – wszystkie sygnowane logiem i znakiem jakości Festiwalu Muzycznego. Po dobrym początku możemy spodziewać się tylko fenomenalnego zakończenia. Taki też będzie
Festiwal Muzyczny Juwenalia Poznań 2009
W czwartek o godz. 17.00 z Placu Adama Mickiewicza wyruszy tradycyjny już, Wielki Pochód Studencki, który niesiony muzyką i wielobarwną studencką energią ruszy z posad cały Poznań. Wszyscy dowiedzą się o starcie Juwenaliów. Uczelnie stoczą bitwę o zwrócenie na siebie największej uwagi, a uczestnicy o inwencję twórczą w doborze juwenaliowej kreacji. A po wkroczeniu na teren imprezy na uczestników będą czekać: potężne zaplecze gastronomiczne ; strefa chillout / beach party ; strefy ekspozycji sponsorów ; strefa extreme z bungee oraz park rozrywki. Oraz:
-po raz PIERWSZY 2nd Stage! Ulokowana poza strefą imprezy masowej scena, która pozwoli przenieść się w inny, niż wiodący na Scenie Głównej, klimat. Młode zespoły, dj-e, chillout… Tego jeszcze nie było!
– Scena Główna, bardzo dobrze znana stałym uczestnikom Festiwalu. W tym roku będzie można na niej zobaczyć:
CZWARTEK 28 maja Start 19:00 Wstęp wolny Gwiazdy wieczoru: Sofa, Flapjack, Indios Bravos, Raekwon Wu Tang Clan
PIĄTEK 29 maja Start 18:00 Wstęp biletowany Gwiazdy wieczoru: Hed Kandi, Shapeshifters, Tom Novy, Marko V, Nitrous Oxide
SOBOTA 30 maja Start 15:00 Wstęp wolny Gwiazdy wieczoru: Sonic Lake, Afromental, Acid Drinkers, Waglewski Fish Emade, Strachy Na Lachy
Niestety wszechobecny kryzys gospodarczy nie ominął również tego jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych Wielkopolski. Ze względu na mniejsze, ale ciągłe! zaangażowanie podmiotów zewnętrznych, przyjaciół i mecenasów imprezy, jesteśmy zmuszeni zwrócić się bezpośrednio do Was i wprowadzić Bilety – Cegiełki na piątkową część naszego eventu. Zrobiliśmy wszystko, by w jak najmniejszym stopniu obciążyć kieszeń uczestnika przy jednoczesnej gratyfikacji legitymacji studenckiej Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz realizacji Festiwalu! Zostań mecenasem Juwenaliów, zainwestuj w bilet i pomóż utrzymać poziom artystyczny sprzed lat, jednocześnie nadając Wielkopolskim Juwenaliom niepowtarzalny kształt i klimat pomimo gospodarczej niepogody.
26 czerwca studenci z transparentami, na motorach, w Żuku i Skodzie po tuningu wspierali odbywającą się w Urzędzie Miasta Łodzi konferencję prasową. Był to element akcji promocyjnej, którą zorganizowały wspólnie Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej i Urząd Miasta Łodzi.
Rusza program dla młodzieży poświęcony aktualnym wydarzeniom w Europie. Przygotowuje go portugalska spółka produkcji telewizyjnej Companhia de Ideias, która zachęca młodych ludzi z krajów UE – przede wszystkim studentów dziennikarstwa – do nadsyłania krótkich, audiowizualnych propozycji do programu. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską.
„Człowiek” – taką nazwę nosi wystawa pokonkursowa otwarta wczoraj w Galerii Gil na Politechnice Krakowskiej. Wystawa ta jest częścią rozpoczynającego się właśnie Festiwalu Nauki w Krakowie. Otwarcie odbyło się w środę (13 maja) o godzinie 17.
Kim chciałbyś zostać kiedy dorośniesz? To pytanie prawdopodobnie słyszał każdy. I pewnie większość z nas miała duży problem z udzieleniem jednoznacznej odpowiedzi. Tymczasem wszelkie wątpliwości związane z wyborem odpowiedniego kierunku kształcenia, a co za tym idzie zawodu wykonywanego w dorosłym życiu, rozwieje z pewnością nowe wydarzenie w kalendarzu Targów w Krakowie: Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce 2013.
W dniach od 11-12.10 br. w kolejnych dwóch miastach Regionu zagości XV Dolnośląski Festiwal. W Bystrzycy Kłodzkiej Festiwal rozpocznie się jeszcze przed oficjalną datą. Ojczyzna-Polszczyzna (wykład prof. Jana Miodka) odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących (aula) , na ul. Sempołowskiej 13, dnia 10.10.2012r. ; w godzinach od 15:00 do 16:00.
„Podkarpackie Spotkania z Matematyką”- 20 października 2012r. w Rzeszowie odbędzie się IX Regionalna Konferencja Szkoleniowa Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki pod nazwą. Skierowana jest ona do nauczycieli matematyki wszystkich poziomów nauczania.