Poniższy materiał zawiera zestawienie najpopularniejszych kierunków (w rekrutacji 2016/2017) na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich (według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów).
Pragniesz poznawać rzeczywistość na poziomie pojedynczych atomów i molekuł? A może wolisz zostać wziętym inżynierem urbanistą i planistą? O Nanotechnologię oraz Gospodarkę przestrzenną, z początkiem nowego roku akademickiego, poszerza się oferta edukacyjna Politechniki Gdańskiej. Oferujemy już 33 przyszłościowe kierunki studiów. Rekrutacja rusza 7 maja. Zaglądaj na www.rekrutacja.pg.gda.pl.
Chcąc zostać architektem należy się przede wszystkim zastanowić jaką przestrzeń chcielibyśmy projektować? Czy interesuje nas projektowanie budynków, mostów, hal przemysłowych, czy projektowanie wnętrz (zarówno tych mieszkalnych, jak i usługowo-biurowych), czy też projektowanie ogrodów, skwerów i parków? W zależności od naszych zainteresowań i predyspozycji mamy do wyboru trzy główne kierunki studiów: architekturę (dawniej architekturę i urbanistykę), architekturę wnętrz oraz architekturę krajobrazu. Poszukując najlepszej dla siebie uczelni warto zwrócić uwagę na uczelnie, które w swojej ofercie edukacyjnej posiadają wszystkie wyżej wymienione kierunki.
Chciałbyś studiować kierunek, którego ukończenie pozwoli Ci na znalezienie ciekawej i satysfakcjonującej pracy? Jeśli tak, to oferta Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego jest przeznaczona właśnie dla Ciebie!
Chcesz studiować na najstarszej polskiej uczelni o profilu pedagogicznym, która specjalizuje się w kształceniu kadr o najwyższych kwalifikacjach? Jeśli tak, to nie zwlekaj i już dziś zgłoś swoją aplikację na studia w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie – masz czas do 13 lipca!
Opublikowane 15 września zestawienie najlepszych na świecie kierunków magisterskich z zakresu zarządzania wyraźnie pokazuje siłę europejskich uczelni. Na 70 szkół wyższych sklasyfikowanych w rankingu aż 64 pochodzi z Europy. Wśród nich są również dwie uczelnie z Polski: Akademia Leona Koźmińskiego (35 miejsce) oraz Szkoła Główna Handlowa (68 miejsce). Zwycięzcą rankingu został ponownie szwajcarski Uniwersytet St. Gallen.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku rozpoczyna w marcu rekrutację na nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów III stopnia z zakresu biostatystyki i bioinformatyki. Badania naukowe, które będą przeprowadzać doktoranci, będą miały znaczący wpływ na rozwój medycyny spersonalizowanej, a także wykorzystania technik informatycznych w analizie danych medycznych. Środki na studia w wysokości 1,5 mln euro zostały pozyskane z grantu z Komisji Europejskiej z programu Horyzont 2020. Projekt wsparło także MNiSW, przekazując 7,5 mln zł.