5 zawodów, które nigdy nie wyjdą z mody | Przyszłościowe zawody

5 zawodów, które nigdy nie wyjdą z mody | Przyszłościowe zawodyJuż za kilka miesięcy czekają Cię egzaminy maturalne? Zastanawiasz się jakie studia pierwszego stopnia wybrać? A może jesteś na etapie wyboru studiów podyplomowych i nie wiesz czym się kierować przy podjęciu ostatecznej decyzji? Warto myśleć o kierunku studiów nie tylko pod kątem chwilowej mody, ale również w odniesieniu do własnej kariery zawodowej, której nikt nie chciałby zbyt szybko zakończyć, prawda?

Interdyscyplinarne studia doktoranckie na UMB

umb logoUniwersytet Medyczny w Białymstoku rozpoczyna w marcu rekrutację na nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów III stopnia z zakresu biostatystyki i bioinformatyki. Badania naukowe, które będą przeprowadzać doktoranci, będą miały znaczący wpływ na rozwój medycyny spersonalizowanej, a także wykorzystania technik informatycznych w analizie danych medycznych. Środki na studia w wysokości 1,5 mln euro zostały pozyskane z grantu z Komisji Europejskiej z programu Horyzont 2020. Projekt wsparło także MNiSW, przekazując 7,5 mln zł.

Studiuj zdrowie publiczne w Krakowie

uj logoZdrowie publiczne to ważna dyscyplina wiedzy, której osiągnięcia pomagają zapobiegać chorobom, przedłużają życie, a także promują zdrowy i aktywny tryb życia. Ważnym elementem tej nauki jest znajdowanie coraz to lepszych sposobów na radzenie sobie z zagrożeniami płynącymi ze środowiska, a także z chorobami cywilizacyjnymi. Jak zabezpieczyć się przed smogiem? Czy zażywamy za dużo leków? Czy dieta bez glutenu jest dla każdego? Czy szczepić dzieci? Jak zarządzać szpitalem lub przychodnią? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania i zostać specjalistą, studiuj zdrowie publiczne w Instytucie Zdrowie Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nowe kierunki studiów na Politechnice Świętokrzyskiej

Nowe kierunki studiów na Politechnice ŚwiętokrzyskiejPolitechnika Świętokrzyska utworzy cztery nowe specjalności studiów: modelowanie informacji na budynku, inżynieria proekologiczna, teleinformatyka oraz komputerowe systemy sterowania i pomiarów. Dla studentów przygotowane zostaną ponadto dodatkowe szkolenia oraz warsztaty, które mają pomóc im w tworzeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Zarządzanie: czy warto to studiować?

Zarządzanie: czy warto to studiować?Zarządzanie… Dla niektórych to studia, które uczą „wszystkiego i niczego”, a dla innych świetna propozycja otwierająca wiele dróg na przyszłej drodze do kariery zawodowej. Faktem jest, że studia na kierunku „Zarządzanie” poruszają wiele aspektów funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw, ale jest to właśnie ich niewątpliwa zaleta, gdyż studenci mogą zapoznać się z nimi i wybrać dla siebie te, która najbardziej ich pasjonuje. Czy warto wybrać ten właśnie kierunek?

Interdyscyplinarne studia doktoranckie z biostatystyki na UMB

Interdyscyplinarne studia doktoranckie z biostatystyki na UMB1 marca Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oficjalnie rozpocznie rekrutację na interdyscyplinarne studia doktoranckie z biostatystyki i bioinformatyki. Zgłoszenie będą przyjmowane zarówno od naukowców z całego świata, jak i Polaków, ale tylko tych, którzy przez ostatnie trzy lata mieszkali i pracowali za granicą.

Dlaczego warto studiować gospodarowanie zasobami wodnymi na UWM?

uwm wnosW dobie rozwijającego się przemysłu i zaawansowanych technologii można łatwo zapomnieć o tym, co najważniejsze. Naszym wspólnym dobrem jest woda, a o jej zasoby trzeba dbać w sposób szczególny. Do tego potrzebni są specjaliści, którzy wiedzą, w jaki sposób gospodarować wodami. Jeśli interesuje Cię praca w szybko rozwijającej się globalnej branży dotyczącej gospodarowania zasobami wodnymi, rozpocznij studia inżynierskie na kierunk gospodarowania zasobami wodnymi na Wydziale Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.