Kosmetologia na łódzkiej WSInf
Kierunek lekarski rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kandydatów na studia. Perspektywa stabilnej pracy i wysokich zarobków kusi wielu maturzystów – stąd często niebotyczna ilość osób walczących o jeden indeks. Ten trend chcą wykorzystać również uczelnie prywatne…
Nowe i interesująco brzmiące nazwy kierunków studiów miały przyciągnąć rzesze kandydatów. Tegoroczna rekrutacja na studia pokazała jednak, że młoda część społeczeństwa nie jest raczej skora do eksperymentów w kontekście zdobywania wykształcenia i planów na przyszłość. Wiele uczelni musi teraz rozpocząć proces zawieszania lub całkowitego zamykania nowych kierunków.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka objęła patronatem honorowym nowo powstałe Kolegium Administracji Publicznej na Wydziale Prawa Uczelni Łazarskiego. W jego ramach od października 2009 rusza innowacyjny kierunek — „Administracja Publiczna”.
Na Uniwersytecie Opolskim powstanie kierunek lekarski – poinformował w poniedziałek w Opolu wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. Przyszli lekarze będą mogli rozpocząć kształcenia na UO od roku akademickiego 2017/2018. Rząd chce uruchomić kierunki lekarskie jeszcze na dwóch innych uczelniach – ma to ostatecznie rozwiązać problem niedoboru kadr w polskiej służbie zdrowia.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie poszerza swoją ofertę kształcenia o nowe kierunki studiów. m.in. Administrację i cyfryzację, Analizę i kreowanie trendów, Gospodarowanie surowcami odnawialnymi i mineralnymi, Inżynierię kosmiczną. Nowe kierunki zostaną uruchomione w roku akademickim 2016/2017.