Kosmetologia na łódzkiej WSInf
Jednym z podstawowych zarzutów formułowanych w odniesieniu do wyższych studiów zawodowych w Polsce jest niedostateczne przygotowanie praktyczne do pracy w zawodzie. Regulacje prawne wymagające zaledwie 4 tygodni praktyk zawodowych w okresie studiów nie wpływają na poprawę sytuacji. W ubiegłym roku Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie uczestniczyła w pierwszych od wielu lat badaniach ankietowych na temat sylwetki absolwenta zgodnej z oczekiwaniami branży hotelarskiej w Polsce. Wyniki tych badań wskazują wyraźnie na potrzebę zmian w programie kształcenia kandydatów na stanowiska liniowe i kierownicze w hotelach. Dotyczy to zarówno szkół ponadgimnazjalnych jak i wyższych uczelni zawodowych.
Od zbliżającego się roku akademickiego 2017/2-18 studia licencjackie na kierunku Religioznawstwo, które są prowadzone na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, będą prowadzone w formule ogólnouniwersyteckiej. Wykłady oraz ćwiczenia będą prowadzone przez wykładowców z kilku wydziałów uczelni.
Uniwersytet Wrocławski poszerza swoją ofertę edukacyjną o kilka nowych kierunków: cztery licencjackie, dwa inżynierskie i magisterskie oraz 1 kierunek studiów prowadzony w j. angielskim. Rejestracja kandydatów rusza już 10 kwietnia!
Z początkiem marca na Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach ruszą nowe, dofinansowane studia podyplomowe „Zarządzanie Przedsiębiorstwem Bankowym”.
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wzbogaci swoją ofertę kształcenia o nowy kierunek studiów licencjackich – Prawo własności intelektualnej i nowych mediów.