Najpopularniejsze kierunki studiów w Olsztynie

Medycyna, podobnie jak w ubiegłorocznej rekrutacji, okazała się najpopularniejszym kierunkiem studiów. Chęć jej studiowania zgłosiło prawie 2 tysiące osób – oznacza to, że o 1 indeks będzie walczyć 12 kandydatów. Na drugim miejscu uplasowała się weterynaria, którą chciałoby studiować blisko 1200 osób (5 osób na jedno miejsce). W czołówce popularnych kierunków znalazły się, podobnie jak w latach poprzednich: prawo, ekonomia, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz geodezja.

Sporym zainteresowaniem ze strony kandydatów na studia cieszyły się także nowe kierunki studiów. Około 200 osób chciałoby studiować pedagogikę wczesnej edukacji, a ponad 100 – kierunek zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii. Prawie 100 osób zamierza studiować analizę i kreowanie trendów. Podobnym zainteresowaniem ze strony kandydatów cieszył się kierunek administracja i cyfryzacja.

Wyniki kwalifikacji dostępne są dla kandydatów od 13 lipca. Od tego momentu przyszli studenci będą mieć tydzień na dostarczenie kompletu wymaganych dokumentów i potwierdzanie woli studiowania na UWM. Wyniki egzaminów praktycznych na niektórych kierunkach (np. edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych i w zakresie sztuki muzycznej, architektura krajobrazu czy też logopedia) zostaną ogłoszone 15 lipca. Rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia i studia niestacjonarne potrwa do 25 lipca.

Prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia podkreśla, że sukces tegorocznej rekrutacji to nie tylko wynik utrwalonej marki olsztyńskiej weterynarii, geodezji i kierunków z zakresu nauk o życiu oraz pnącej się ostro w górę medycyny, ale także wprowadzenia do oferty kształcenia nowych atrakcyjnych kierunków oraz zastosowania szerokiej kampanii w mediach społecznościowych.

– Po raz pierwszy uruchomiliśmy nowy, bardzo przyjazny kandydatom na studia serwis rekrutacyjny. Wszystkie niezbędne informacje o uczelni, kierunkach studiów czy warunkach studiowania są dostępne w jednym miejscu, na jednej stronie i mogły zachęcić maturzystów do rejestracji – wyjaśnia prorektor prof. Jerzy Przyborowski. – Włożyliśmy w to wiele wysiłku i chcę podziękować pracownikom Biura Mediów i Promocji oraz pracownikom innych biur za pracę, którą wykonali – dodaje.

Chcesz studiować na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie? Jeszcze masz szansę! Kliknij tutaj i sprawdź szczegółowe informacje na temat tegorocznej rekrutacji na studia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *