Sektor budowlany w obliczu problemów finansowych

Dodatkowym ciosem dla branży są malejące w najbliższych latach budżety na realizację kolejnych inwestycji drogowych. To wszystko rzuca cień nie tylko na przyszłość branży, ale również tysięcy osób w niej zatrudnionych. Na co mogą liczyć i gdzie szukać zatrudnienia?

– „… Specjalizacje, jakie będą poszukiwane w tym sektorze to głównie managerowie doświadczeni w prowadzeniu dużych inwestycji przemysłowych, elektrycy, mechanicy, automatycy, projektanci, specjaliści w zakresie spalarni oraz farm wiatrowych.
– Zakładając jednak pozytywny scenariusz, aktualni drogowcy będą mogli ubiegać się o takie stanowiska jak wiertnicy, specjaliści ds środowiskowych, geoinformatycy, geolodzy, specjaliści ds BHP … ]
– Nowością, która może zainteresować wielu jest tzw. konsulting inżynierski, którego popularyzacja będzie rosła. Jego celem jest przede wszystkim poprawa eksploatacji majątku w Polsce w ostatnich 10 latach – w celu zapewnienie lepszej optymalizacji kosztów, rozsądnej modernizacji, czy też umiejętnego zarządzania powstałym majątkiem.

Podsumowując, w moim przekonaniu polski inżynier drogowy powinien w najbliższym czasie być bardziej project managerem o technicznych podstawach, aniżeli wąsko wyspecjalizowanym projektantem, inspektorem nadzoru, czy też kierownikiem budowy. Jako optymista jestem przekonany, że pracy dla dobrych inżynierów nie będzie brakować.”

Materiał ten został przygotowany przez Pana Franciszka Szewczyka, Business Unit Managera firmy doradztwa personalnego BRUNEL, specjalizującej się w rekrutacji pracowników dla sektora inżynieryjnego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *