UMK: Egzaminy elektroniczne

„Egzamin odbył się w laboratorium komputerowym Uniwersyteckiego Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania, dzięki platformie zdalnego nauczania Moodle, która od kilku lat funkcjonuje na naszej uczelni. Uczestnikami egzaminu byli studenci Wydziału Matematyki i Informatyki” – poinformował w poniedziałek Andrzej Romański z Centrum Informacji i Promocji UMK. 
Najpoważniejszą korzyścią dla studentów z takiej formy egzaminowania jest skrócenie czasu oczekiwania na wyniki – są one znane w chwili ukończenia testu, a nauczyciele nie muszą godzinami sprawdzać prac. Ponadto komputer losowo sortuje pytania uniemożliwiając ściąganie. 
„Maszyna kontroluje również upływ czasu, dzięki czemu student rozwiązujący test widzi, ile mu go jeszcze zostało. Natomiast wyniki końcowe podawane są w formie zarówno punktowej, jak i procentowej, co ułatwia ustalenie, kto zaliczył, a kto nie” – wyjaśnił Romański. 
Z platformy Moodle – w tym również z możliwości sprawdzania wiedzy studentów przez internet – korzysta od dłuższego czasu wiele wydziałów UMK. Studium językowe od kilku lat wykorzystuje regularnie tą formę nauczania podczas swoich zajęć, jednak prawdziwy egzamin przeprowadzony wyłącznie w postaci elektronicznej był pierwszym wspólnym doświadczeniem studium językowego i Uniwersyteckiego Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania. OLZ 
źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *