VI Podkarpackie Targi Edukacyjne: 29-30 marca 2011

Wiosna jest okresem wyjątkowo trudnym dla wszystkich uczniów. Nie tylko muszą zdać jak najlepiej egzaminy, ale również podjąć decyzję, JAKĄ WYBRAĆ SZKOŁĘ. Ani reklama prasowa, ani internetowa, ani żaden folder reklamowy nie gwarantuje dotarcia do pełnej oferty edukacyjnej. Jedynie targi dają możliwość komunikacji wykorzystującej wszystkie zmysły odbiorcy. Tylko one dają szansę pełnej interakcji, w której każdy zainteresowany może wypróbować, dotknąć tego, co jest mu oferowane – tak więc dają uczniom możliwość zapoznania się z pełną informacją o danej szkole czy uczelni.
 
W tym roku w Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie ponad 100 Wystawców, m. in. renomowane uczelnie wyższe z całego kraju oraz z zagranicy, szkoły doskonalenia zawodowego, szkoły językowe, wydawcy czasopism, producenci i dystrybutorzy sprzętu komputerowego, pomocy dydaktycznych, internetowe portale edukacyjne.
 
Młodzi ludzie szukający dla siebie ciekawych ofert edukacyjnych na monotonię narzekać nie będą mogli. W przerwie slalomu między stoiskami będzie okazja wzięcia udziału w prezentacji British Council Examination Centre na temat Egzaminów Międzynarodowych Cambridge ESOL . FCE – Certifikate of Proficiency In English (wtorek – godz. 12.30, środa – godz. 10.00), zrobienia sobie makijażu, nowej fryzury lub wzięcia udziału w licznych konkursach przygotowanych dla zwiedzających.
 
KIERMASZ „STARYCH” KSIĄŻEK
 
W ramach targów przy współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie tradycyjnie już zorganizujemy Kiermasz „starych” książek. Biblioteka przygotowała bardzo bogatą i interesującą ofertę: wśród ponad 3 tys. wystawionych do sprzedaży książek miłośnicy historii, geografii, socjologii oraz filozofii znajdą ciekawą literaturę zawierającą potrzebne im informacje. Nie zabraknie materiałów medycznych i technicznych, ani książek dotyczących prawa, fizyki, chemii, literatury pięknej polskiej i obcej. Nie zapomnieliśmy o głównym odbiorcy targów – młodzieży. Z myślą o nich zgromadziliśmy lektury i książki niezbędne w przyswajaniu wiedzy. Na naszych stołach ekspozycyjnych będą również bajki, klechdy, legendy i podania. W ofercie znajdą się utwory takich autorów jak: Adam Mickiewicz, Józef Ignacy Kraszewski, Stefan Żeromski, Zofia Kossak, Stanisława Fleszarowa-Muskat, Adam Bahdaj, Krystyna Siesicka i wielu innych. Każdy znajdzie zapewne coś interesującego dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół! Książki sprzedawane będą już od symbolicznej złotówki.
 
JAK SKUTECZNIE SZUKAĆ PRACY NA PODKARPACIU?
 
W czasie targów będzie również możliwość wzięcia udziału w prezentacji przygotowanej przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie na temat: „Jak skutecznie szukać pracy na Podkarpaciu?” (wtorek i środa, godz. 11:00). Na wykładzie poruszane będą następujące tematy:
  • Jak wygląda podkarpacki rynek pracy i jakich poszukuje pracowników?
  • Co napisać w CV żeby zainteresowało pracodawcę?
  • O czym rozmawiać z potencjalnym pracodawcą na rozmowie rekrutacyjnej?
 
PORADY PSYCHOLOGÓW
 
Doradcy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Rzeszowie pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu. Osoby chętne do skorzystania z pomocy doradców zapraszamy do odwiedzenia stoiska Centrum na targach.
 
PROMOCYJNE CENY BILETÓW DO KINA HELIOS W RZESZOWIE
 
Specjalnie z okazji targów razem z Kinem HELIOS w Rzeszowie przygotowaliśmy dla Państwa niespodziankę, a mianowicie ceny biletów w czasie trwania imprezy (tj. w dniach 29-30 marca 2011 r.) dla uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych sprzedawane będą w promocyjnej cenie 10 zł.
Warunkiem skorzystania z oferty jest wcześniejsze zgłoszenie grupy na wybrany seans z bieżącej oferty kina HELIOS (ilość miejsc ograniczona) do Pani Ewy Stepaniak lub Pani Joanny Bień, telefonicznie pod numerami: 17 854 70 55 lub 722 382 336. Oraz podbicie delegacji lub przygotowanego wykazu uczniów w biurze organizatora targów podczas trwania imprezy.
 
Wstęp na targi jest bezpłatny. Więcej informacji na www.targirzeszowskie.pl
 
Honorowy Patronat nad Targami objęli:
Minister Edukacji Narodowej, Podkarpacki Kurator Oświaty, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *