O stypendium mogą ubiegać się studenci ostatnich lat jednolitych studiów stacjonarnych (3-5 rok), ostatniego roku studiów I stopnia i wszystkich lat studiów II stopnia. W przypadku, gdy większa liczba osób będzie miała taka samą średnią, stypendium otrzyma osoba, która najwcześniej złożyła wniosek.
Studenci, którzy będą odbywali staż w odległości minimum 60 kilometrów od miejsca zamieszkania lub studiowania, otrzymają wypłatę ryczałtu do zakwaterowania w wysokości 800 złotych brutto miesięcznie.
Dla swoich studentów Politechnika Łódzka przygotowała również bezpłatną „Akademię Umiejętności Miękkich”. Są to profesjonalne, dwudniowe szkolenia z zakresu m.in. rozwiązywania konfliktów w pracy, radzenia sobie ze stresem, technik relaksacyjnych, negocjacji w biznesie, zarządzania czasem i autoprezentacji.
W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy studenci i absolwenci PŁ. Pierwszeństwo mają jednak osoby, które nie brały udziału w tego rodzaju szkoleniach. O zakwalifikowaniu się na listę decyduje kolejność zgłoszeń.
Stypendia i zajęcia to część programu „Innowacyjna dydaktyka bez ograniczeń – zintegrowany rozwój Politechniki Łódzkiej – zarządzanie Uczelnią, nowoczesna oferta edukacyjna i wzmacniania zdolności do zatrudnienia, także osób niepełnosprawnych”. Dofinansowanie jest możliwe dzięki środkom finansowym Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Szczegółowe informacje na temat staży i warsztatów są dostępne na stronie: www.biurokarier.p.lodz.pl/kapital
źródło: agt/bsz PAP – Nauka w Polsce