Zawód z pasją – matematyk, programista, IT Manager

bandrowskiSpecjalności informatyczne na studiach matematycznych są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób myślących o związaniu się z sektorem ICT – twierdzi Bartosz Bandrowski, kierownik sekcji wytwarzania oprogramowania w firmie Apator Rector i absolwent kierunku matematyka ze specjalnością informatyka matematyczna na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zawód z pasją – właściciel gospodarstwa rolnego, konstruktor maszyn i urządzeń

Zawód z pasją – właściciel gospodarstwa rolnego, konstruktor maszyn i urządzeńOpłaca się wybrać studia na kierunku technika rolnicza i leśna na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Absolwent tego kierunku pracujący w gospodarstwie rolnym może mieć dochody kilkukrotnie wyższe od swego rówieśnika bez studiów – mówi Stanisław Winiarz, absolwent Wydziału Przyrodniczo-Technicznego dolnośląskiej uczelni.

Zawód z pasją – bloggerka i dziennikarka modowa

Zawód z pasją - bloggerka i dziennkarka modowaMożna traktować tworzenie bloga o modzie jako zawód nawet w polskim Internecie. Trzeba być tylko zdeterminowanym i mieć wolę walki. A łączenie przez bloggerów materiałów dziennikarskich i komercyjnych nie nie musi oznaczać braku niezależności – twierdzi Paulina Sulanowska autorka bloga www.sulanovska.com.

Zawód z pasją – informatyk, developer RoR

Zawód z pasją - informatyk, developer RoR– Marzę, że w ślad za dynamicznym rozwojem usług chmurowych będę za kilka lat projektować rozwiązania informatyczne dla klientów z całego świata, pracując dla polskiej firmy na australijskiej plaży – mówi Błażej Hadzik. Sam przyczynia się do tego kierunku rozwoju IT pracując jako developer dla firmy Netguru z Poznania, która już teraz pracuje dla klientów z kilku krajów Europy i USA.

WSSiP: Inspiracją jest dla mnie otaczający świat

katarzyna ostapowiczKatarzyna Ostapowicz jest projektantką obuwia oraz dodatków galanteryjnych. Ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Łodzi w zakresie projektowania ubioru. Prowadzi markę pod własnym nazwiskiem, promując minimalistyczne formy i eko-tworzywo, które łączy z naturalnymi materiałami. Chcesz pójść w ślady Katarzyny? Zapraszamy do lektury wywiadu, w którym znajdziesz wiele cennych rad!

Zawód z pasją – projektant oprogramowania dronów

jaroslaw goslinskiJuż niedługo roboty latające będą w stanie startować, przeprowadzać misję i lądować bez udziału człowieka – mówi Jarosław Gośliński, który tworzy oprogramowanie zarządzające ich pracą w ramach studiów doktoranckich na Politechnice Poznańskiej. W 2011 roku ukończył na niej studia na kierunku Automatyka i robotyka. Zaraz po studiach podjął pracę w korporacji, gdzie zajmował się wdrażaniem systemów pomiarowych, uzyskał specjalistyczny certyfikat CLAD (Certified LabVIEW Associate Developer), ale teraz powrócił na swoją alma mater na studia trzeciego stopnia. Chciałby kiedyś pisać oprogramowanie dla pojazdów kosmicznych.

Zawód z pasją – filozof, projektant, manager

agata zwolinskaRodzaj stanowiska pracy odgrywa oczywiście dużą rolę, jednak wydaje mi się, że dziś o wiele ważniejsze jest by być open–minded – a z tym właśnie kojarzony jest absolwent nauk humanistycznych. Każda praca ma własną specyfikę i wymaga wdrożenia, przyuczenia, nabywania doświadczenia – rozmawiamy z Agatą Zwolińską, absolwentką filozofii, główną projektantką marki Ochnik.