Zarywaj noce w SGGW

Dlaczego nocą? Z ankiet przeprowadzonych wśród studentów wynika, że większość z nich intensywną naukę rozpoczęła dopiero kilka tygodni przed maturą. Powodów odkładania nauki jest wiele. Przede wszystkim uczniowie klas trzecich szkół średnich w ostatnim roku nauki ciągle jeszcze realizują nowy materiał i nie mają czasu na regularne powtarzanie zdobytej wiedzy. Maturzystom jest też trudno zmobilizować się do nauki. Przyczyną tego jest przede wszystkim typowe odkładanie nauki „na jutro”. Maturzyści często czują się zagubieni. Rynek jest wręcz zalany materiałami mającymi pomóc w przygotowaniu się do matury. Ogrom pomocy naukowych sprawia, że uczniowie nie wiedzą, które materiały są dobre i przydatne. Ostatnie tygodnie przed maturą to ostatni dzwonek, by rozpocząć intensywne powtarzanie. Do takiej właśnie intensywnej pracy ma mobilizować intensywny nocny kurs do matury organizowany przez KURS-AR SGGW.

Dla kogo kurs nocny? Intensywny kurs przeznaczony jest dla tegorocznych maturzystów. Zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają powtarzanie do matury, jak i dla tych, którzy chcą jeszcze utrwalić wiedzę i poćwiczyć rozwiązywanie maturalnych zadań. Kurs nocny jest tak skonstruowany, by stworzyć maturzystom warunki do szybkiej i efektywnej nauki, a także wyposażyć ich w praktyczne umiejętności rozwiązywania maturalnych testów, co jest nie mniej istotne niż sama wiedza. Kurs nocny będzie prowadzony przez doświadczonych dydaktyków i z wykorzystaniem sprawdzonych materiałów.

Jak się uczyć, gdy do egzaminu pozostało niewiele czasu? Jak skutecznie przygotowywać się do matury na dwa tygodnie przed? Na te pytania może udzielić odpowiedzi Marcin Klekowski, dydaktyk z wieloletnim doświadczeniem /tel. 022 593 10 35 lub tel. kom. 503 728 001.

Kurs rusza 18 kwietnia i będzie trwał do 2 maja 2011 r.

Zapisy: 13-15 kwietnia 2011 r., w godzinach 16-18, w pokoju 13 w budynku nr 10, SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166.

Planowane terminy zajęć:18, 19, 20, 21, 22, 26, 27, 28, 29, 30 kwietnia 2011 r. oraz 1, 2 maja 2011 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *