10 edycja Young Project Management Program

 
Przez ostatnie 10 lat z pewnością słyszeliście już o inicjatywie studenckiej Koła Naukowego Project Management Politechniki Gdańskiej. Przez minione lata coroczny konkurs stał się jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych  szans dla zdolnych oraz ambitnych studentów z całej Polski o szczególnych predyspozycjach do zawodu Project Managera. Warto zaznaczyć, że konkurs ma na celu pomoc młodym ludziom w udanym rozpoczęciu kariery zawodowej. Najlepsi z nich zostaną nagrodzeni płatną praktyką na stanowisku Asystenta Project Managera w jednej z renomowanych firm.
 
Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zdobywa popularność zarówno wśród młodzieży akademickiej, jak i przedsiębiorstw zorientowanych projektowo w swojej działalności. Patronem, partnerem a zarazem inicjatorem YPMP jest wspierające organizatorów merytorycznie oraz organizacyjnie Stowarzyszenie Project Management Polska wraz z Platformą Young Crew Polska  (www.spmp.org.pl).
     
W dotychczasowych edycjach z profitów, jakie daje uczestnictwo w Konkursie, skorzystało już kilkuset studentów, a kilkudziesięciu odbyło wymarzoną praktykę. Niektórym z nich udało się nawet kontynuować karierę zawodową na stanowisku Project Managera w tych przedsiębiorstwach. W poprzednich edycjach praktyki zaoferowały m.in. takie firmy jak: Carlsberg, Alstom, British American Tobacco, Accenture, Ericpol Telecom, IBM Polska, Nestle czy Philips.
Jeżeli czujesz się na siłach, wierzysz, że masz w sobie zadatki na organizatora i już dziś chcesz zadbać o swoją karierę zawodową, zgłoś się do udziału w jubileuszowym konkursie!
 
Aby to zrobić, wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie konkursu www.ypmp.pl i przesłać wraz z CV esej na jeden z wymienionych poniżej tematów:
 
1. Zmiana w projekcie szansą na sukces
2. Kreatywność w projekcie – niekonwencjonalne rozwiązania problemów
3. Od grupy do zespołu – umiejętność motywowania siłą lidera
4. Jak „ugryźć” projekt IT ? – najtrudniejszy pierwszy krok
5. CSR + PM= strzał w 10? Czy to połączenie wspomaga czy utrudnia osiągnięcie celów projektu? (CSR -Corporate Social Responsibility; PM – Project Management)
 
 
Termin nadsyłania prac upływa 19 kwietnia 2010 roku.
 
Spośród kilkudziesięciu tysięcy studentów uczelni technicznych i ekonomicznych autorzy najciekawszych esejów zostaną zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu, którym będzie rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem oraz case study. W tym etapie także zostanie wyłoniona grupa osób przygotowanych merytorycznie do asystowania przy zarządzaniu projektem. W późniejszym czasie będą one weryfikowane pod kątem wcześniej przygotowanych profili osobowych i przedstawiane do akceptacji firmom oferującym praktyki. Za ocenę w każdym etapie będzie odpowiadała komisja kwalifikacyjna, w której skład wejdą: członkowie Stowarzyszenia Project Management Polska, Sponsor Główny oraz przedstawiciele fundujący praktyki w swoich firmach.
 
Organizatorzy YPMP 10 serdecznie wszystkich zapraszają! Bezpośredni kontakt znajdziesz na stronie www.ypmp.pl
Nie zwlekaj – Ty też możesz wygrać!
YPMP to program, powołany w 2000 roku przez Stowarzyszenie Project Management Polska pod przewodnictwem Michała Hałasa. Jego celem jest rozwój Zarządzania Projektami w środowisku studenckim i przygotowanie ekipy silnych Menedżerów Projektów, którzy będą z powodzeniem konkurowali na światowych rynkach pracy.
 
Natalia Tyszka

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *