Dni Nauki na UKW w Bydgoszczy

Motywem przewodnim drugiego, tematycznego, dnia będzie Słowiańszczyzna. Tradycyjnie już imprezy odbywać się będą w czterech ścieżkach tematycznych.
W ramach ścieżki humanistycznej odbędzie się debata oxfordzka zatytułowana: „Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej to fikcja”. Każdy będzie mógł „Zostać Mistrzem Ortografii” oraz poznać topografię miasta przez pryzmat historii bydgoskich karmelitów.
Ścieżka informatyczno-fizyczna to pokazy programowania robotów, wykłady z astronomii czy eksperymentatorium fizyczne. Będzie można zobaczyć komputer zwijany w rulon czy wziąć udział w zawodach zdalnie sterowanych modeli samochodów wyścigowych.
Ścieżka pedagogiczno-psychologiczna to szereg warsztatów i pokazów, które przygotowują do radzenia sobie ze stresem, cyberprzemocą i konfliktami. Wszyscy zainteresowani zobaczą tu przyjemne techniki uczenia się oraz posługiwania się głosem, także podczas śpiewu. Dowiedzą się też, jak zostać liderem i być kreatywnym.
Dzięki ścieżce przyrodniczej wszyscy będą mogli zobaczyć mięśnie (pod mikroskopem) oraz mikroorganizmy. Ponadto w terenie będzie można poznać tajemnice ogrodu botanicznego, wziąć udział w marszu na orientację czy przyjrzeć się procesowi powstawania map.
Zapisy na warsztaty: od 6 do 21 kwietnia 2009 roku, drogą elektroniczną na adres: dninauki@ukw.edu.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub telefonicznie pod numerem: 052 341-91-08 lub 07  
11:55:13 (w godzinach od 10.00 do 13.00). Decyduje kolejność zgłoszeń.
Wszystkie informacje i program Dni Nauki 2009 znajduje się na stronie: www.dninauki.ukw.edu.pl.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *