Nurse giving an injection
|

Pielęgniarstwo – kierunek studiów

Praca i zadania pielęgniarki bywają często niedoceniane. W polskim systemie służby zdrowia osoby, które pielęgnują i dbają o podstawowe potrzeby chorych, nadal określane są jako średni lub niższy personel medyczny. Takie określenie odzwierciedla też stosunkowo niewielkie zarobki tej grupy zawodowej. Mimo tego tysiące młodych ludzi rokrocznie stara się o indeks kierunku Pielęgniarstwo. Ukończenie tych studiów może wiązać się z poczuciem powołania, bądź misji. Niektórzy wybierają takie wykształcenie, ponieważ zapewnia ono atrakcyjną pracę zagranicą. 

Gdzie studiować pielęgniarstwo?

Pielęgniarstwo to jeden z kierunków medycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować pielęgniarstwo.

Przygotowanie do rekrutacji na studia pielęgniarskie

Już na początku szkoły średniej warto obrać sobie cele. Jeżeli zamierzasz studiować kierunek medyczny, taki jak pielęgniarstwo, powinieneś poświęcić nauce bardzo wiele wysiłku. Nie bez znaczenia będą maturalne oceny z biologii, chemii, czy fizyki. Niezależnie od tego, jakie przedmioty zamierzasz wybrać na egzamin maturalny, wykorzystaj czas nauki w szkole średniej do przyswojenia języków obcych. Mogą w przyszłości okazać się niezwykle przydatne.

Charakterystyka studiów na kierunku pielęgniarstwo

Adepci tej dziedziny muszą poznać bardzo szeroką wiedzę medyczną. W programach kształcenia na kierunku pielęgniarstwo można zobaczyć praktycznie wszystkie dziedziny medycyny. Do tego, plan studiów wypełniają przedmioty związane w sposób ściśle z pielęgniarstwem i opieką nad chorymi cierpiącymi na różne dolegliwości. Istotną częścią studiów są praktyki, w ramach których istnieje możliwość poznania specyfiki pracy na poszczególnych oddziałach oraz rzeczywistości pracy zawodowej pielęgniarki lub pielęgniarza.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *