Dofinansowane studia podyplomowe na katowickim Gallusie

O konieczności ciągłego poszerzania swoich kwalifikacji nie trzeba dzisiaj nikogo przekonywać. Musimy być elastyczni zawodowo, aby nadążyć za zmieniającymi się potrzebami rynku pracy. Również rozwijając karierę w jednej wybranej dziedzinie, niezbędne jest stałe zwiększanie własnych kwalifikacji. Okazją do tego są studia podyplomowe. Dzięki nim możemy awansować, zwłaszcza w sektorze bankowym i finansowym, gdzie liczy się umiejętność skutecznego zarządzania.

 

– Biznes, a w szczególności rynek banków w Polsce, potrzebuje specjalistów, którzy znają zasady odpowiedzialnego zarządzania. Propozycja naszych studiów podyplomowych jest w tym przypadku odpowiedzią na potrzeby wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać i wspinać po szczeblach kariery właśnie w przedsiębiorstwie bankowym – mówi Mariusz Kulawik z Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach (Gallus). Uczelnia prowadzi aktualnie zapisy na dofinansowane ze środków Unii Europejskiej studia podyplomowe „Zarządzanie Przedsiębiorstwem Bankowym”. Z oferty mogą skorzystać pracownicy zatrudnieni w sektorze bankowym i finansowym. – Absolwenci naszych studiów zdobędą wiedzę z zakresu zarządzania, którą będą mogli z powodzeniem wykorzystywać w swojej dalszej pracy, w trakcie wykonywania funkcji kierowniczych na różnych szczeblach zarządzania bankiem – tłumaczy Mariusz Kulawik.

 

Kluczem będzie „upraktyczniony” program zajęć. – Stawiamy na interaktywność. Celem wykładów i ćwiczeń będzie włączenie uczestników w dyskusje, pobudzenie ich aktywności, dzięki wykorzystaniu studiów przypadków, gier symulacyjnych, technik kwestionariuszowych, analizy i interpretacji zjawisk finansowych. Ponadto związek między nauką i praktyką zapewnią wykładowcy, w większości praktycy z długoletnim stażem pracy w bankowości – informuje Kulawik.

Ze względu na swój charakter studia podyplomowe gwarantują zdobycie wieloaspektowej wiedzy i umiejętności, czego nie gwarantują kilkudniowe szkolenia. Według badania przeprowadzonego przez Sedlak&Sedlak w 2008 r. (raport „Wynagrodzenia w bankowości w 2008 roku”) różnice w zarobkach pomiędzy pracownikami sektora bankowego, którzy ukończyli i nie ukończyli studiów podyplomowych są widoczne na wszystkich szczeblach zatrudnienia, a ukończenie studiów podyplomowych ma istotny wpływ na podwyżkę wynagrodzenia. Jak dodaje Mariusz Kulawik, podnoszenie kwalifikacji wiąże się z awansem zawodowym, daje też wiedzę umożliwiającą podejmowanie strategicznych decyzji, także w warunkach kryzysowych oraz wpływa korzystnie na bezpieczeństwo utrzymania zatrudnienia na konkurencyjnym rynku.

Studia podyplomowe „Zarządzanie Przedsiębiorstwem Bankowym” na Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach rozpoczną się w marcu 2011 roku. Potrwają dwa semestry. Szansę na podniesienie swoich kwalifikacji ma czterdzieści osób.

 ***

Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych jest jedną z najstarszych uczelni niepublicznych na Śląsku. Uczelnia powstała w 1994 roku i jest położona w ścisłym centrum Katowic. Wysoki poziom nauczania, renomowana kadra oraz przyszłościowe kierunki sprawiają, że placówka od lat cieszy się zaufaniem. Wykształcenie odebrało tu już ponad 21 tys. absolwentów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *