Informatyka na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego (film)

Informatyka na Uniwersytecie Gdańskim cechuje się solidnymi podstawami teoretycznymi i oparta jest na przedmiotach matematycznych. Główny nacisk położony został na algorytmy, struktury danych oraz oprogramowanie. W programie pierwszych 4 semestrów znajdują się przedmioty matematyczne (np. analiza matematyczna, algebra liniowa) oraz informatyczne (podstawy informatyki, kurs języków programowania, oprogramowanie podstawowe, systemy operacyjne). Na 5 i 6 semestrze oraz na studiach II stopnia studenci mają do wyboru zajęcia głównie z zakresu zaawansowanej informatyki, a także z matematyki finansowej i metod numerycznych. Oprócz przedmiotów obowiązkowych, student na III roku sam wybiera interesujące go wykłady fakultatywne, których lista jest na bieżąco dostosowywana do aktualnych trendów w branży IT.
https://www.youtube.com/watch?v=MHKgG-yGBGg

Studia pierwszego stopnia to trwające trzy lata wyższe studia zawodowe. Studenci mają tutaj do wyboru jedną z trzech specjalności:

  • Aplikacje internetowe i bazy danych,
  • Tester programista,
  • Informatyka ogólna.

Studia drugiego stopnia to trwające dwa lata studia magisterskie, w ramach których studenci mają do wyboru trzy specjalności:

  • Inteligencja obliczeniowa,
  • Algorytmy,
  • Informatyka ogólna.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat studiów na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *