5 najbardziej przyszłościowych zawodów

E-commerce manager

Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie życie codzienne bez dostępu do internetu? Każdego dnia miliony osób szukają w nim informacji, robię zakupy, korzystają ze swoich rachunków bankowych, itd. Internet ma także zastosowanie na gruncie biznesowym, gdyż praktycznie każda, nowoczesna firma wykorzystuje globalną sieć jako swój kanał sprzedaży lub doskonałe miejsce do promowania swoich produktów/usług. Co to oznacza dla osób, które mogą pochwalić się doświadczeniem w dziedzinie e-commerce i e-marketingu? O przyszłość nie powinni się martwić, gdyż pracy dla nich na pewno nie zabraknie. Jak zostać e-commerce Managerem? Polecamy studia na kierunku „Marketing” lub „Przedsiębiorczość w internecie”.

Programista

Rozwój nowoczesnych technologii i stale rosnące zapotrzebowanie na informatyków wydaje się tendencją stałą. Czy informatycy będą kiedyś narzekać na problemy z zatrudnieniem? Na pewno nie! Warto w takim razie poświęcić kilka lat studiów na to, żeby zdobyć niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną, która stanie się podstawą do efektywnego wykonywania obowiązków w naszej, przyszłej pracy. Kogo najczęściej szukają pracodawcy? Programistów języków: Java, .NET, PHP. Na brak zajęć nie będą również narzekać programiści aplikacji mobilnych na platformy Android, iOS, Windows Phone, etc. Jak zostać programistą? Wiele godzin ciężkiej pracy i studia informatyczne. Oczywiście programistą można zostać i bez ukończonych studiów – pamiętajcie jednak, iż studia to nie tylko papierek, ale również przekrojowa wiedza, która być może kiedyś Wam się jeszcze przyda. A tak na marginesie: wielu pracodawców wymaga od kandydatów na stanowiska w dziale IT ukończonych przynajmniej studiów I stopnia na kierunku Informatyka lub pokrewnym.

Project manager

Stanowisko Project Managera można spotkać w praktycznie każdym przedsiębiorstwie – niezależnie od sektora czy branży. Trudno się jednak temu dziwić – przedsiębiorcy chcą budować swoją pozycję rynkową na efektywności i skuteczności. Jest jednak pewien problem: mnogość elementów, jakie należy ze sobą połączyć, żeby ten sukces osiągnąć. To właśnie przed Project Managerem stoi zadanie „zebrania tych wszystkich elementów układanki w jedną całość”. Praca jest wymagająca, ale podobno dostarcza wiele satysfakcji i… wysokich zarobków. Osobom zainteresowanym tym zawodem polecany wybór jednego z kierunków biznesowych.

Lekarz

Lekarze, niezależnie od specjalizacji, zawsze będą plasować się wysoko we wszelkiego rodzaju zestawieniach przyszłościowych zawodów. Bezrobocie wśród absolwentów medycyny jest praktycznie zerowe i trudno oczekiwać jakichkolwiek, negatywnych zmian w tym zakresie. Jeśli jednak myślisz, że zawód lekarski to wyłącznie prestiż społeczny i wysokie zarobki, to musimy Cię rozczarować, gdyż jest to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodów. Osoby, które chcą zostać lekarzem, muszą mieć ukończone studia na kierunku lekarsko-medycznym oraz zaliczoną specjalizację. Dopiero po pozytywnym zdaniu egzaminu specjalizycyjnego uzyskuje się tytuł lekarza dyplomowanego i uprawnienia do wykonywania zawodu w określonej specjalizacji. Wymagania: ukończenie studiów na kierunku lekarskim.

Team leader

Team leader to menedżer obdarzony umiejętnościami przywódczymi oraz organizatorskimi, stojący na czele danego zespołu w firmie. Jego zadaniem jest integrowanie zespołu, ocenianie indywidualnych i zespołowych osiągnięć, motywowanie oraz efektywne delegowanie zadań, czyli dostosowanie ich specyfiki do możliwości danego pracownika. Mówiąc zatem humorystycznie: team leader to połączenie cheerleaderki, nadzorcy i specjalisty od HR. Jak zostać liderem zespołu? Nie ma w tym przypadku wymogu ukończenia konkretnego profilu studiów, ale zdecydowanie polecamy nauki humanistyczno-społeczne, które świetnie kształtują wymagane w tym zawodzie kompetencje miękkie i umiejętności interpersonalne.

Pozostałe perspektywiczne zawody i kierunki studiów znajdziecie w naszej krótkiej animacji:
https://www.youtube.com/watch?v=hLGPSf6Rn1A

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *