Ponad pół tysiąca logistyków znów zmierzyło się w OOL

Punktualnie o godz. 11.00 każdy z olimpijczyków otrzymał zestaw 25 testowych pytań i 75 minut do dyspozycji. Drugi etap to wyższy poziom trudności, bo w teście pojawia się więcej niż jedna poprawna odpowiedź do wyboru. I tak, uczniowie musieli sobie szybko przypomnieć, jak określa się średni zapas miesięczny, zdolność dostawczą danej sieci, co określa wskaźnik rotacji i na czym polega koncepcja „just in time”.

Olimpijczycy, którzy najlepiej poradzili sobie z opanowaniem stresu, presją upływającego czasu i poprawnie odpowiedzieli na pytania, mogą liczyć na miejsce w ścisłym finale. Wyniki etapu okręgowego znane będą jeszcze przed świętami.

W drugim etapie trzeba dobrze oszacować ryzyko i nie liczyć na łut szczęścia. Punkty należą się tylko za tę odpowiedź, która jest w pełni poprawna – komentuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. W finale znajdzie się elita i to ona powalczy o cenne nagrody, bezpłatne studia, staże i praktyki w renomowanych firmach logistycznych. O wymarzony początek kariery w logistyce.

Po październikowym pierwszym etapie, w którym wystartowało niemal 7 tys. uczniów z 270 szkół, pozostały 132 szkoły ponadgimnazjalne – technika, ogólniaki i szkoły zawodowe ze 120 miast z całej Polski. Rolę ośrodków okręgowych w tym roku pełniły: Bytom, Dzierżoniów, Łęczyca, Kraków, Kwidzyn, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Warszawa, Włocławek, Szczecin oraz Poznań.

Finał, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, odbędzie się 7 marca w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia 2014 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *