Studia magisterskie poświęcone inwigilacji
Projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym przewiduje możliwość dokonania redukcji istniejących dyscyplin naukowych. Czy oznacza to rychły koniec wielu kierunków humanistycznych, które stanowią istotny element oferty kształcenia wielu polskich uczelni?
W I edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” wyróżniono 92 najbardziej innowacyjne i dopasowane do potrzeb rynku pracy kierunki, które prowadzone są na polskich uczelniach państwowych i prywatnych. Wśród 11 najlepszych z Dolnego Śląska znalazły się dwa kierunki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (studia II stopnia) oraz technologia winiarstwa (studia podyplomowe).
Od października na Uniwersytecie Śląskim będzie można studiować prawo angielskie i prawo Unii Europejskiej. Płatne zajęcia przygotował Wydział Prawa i Administracji UŚ wraz z British Law Centres. Chętni mogą się zgłaszać do 24 lipca.
Idealne połączenie pracy i studiów dziennych – to w skrócie model edukacji nazywany studiami dualnymi. Na najszerszą skalę w Polsce realizuje go Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile. Aż piętnaście firm daje zatrudnienie studentom uczelni w ramach programu studiów dualnych.
Zajmuje się niezliczonymi kulturami świata. Analizuje człowieka jako istotę społeczną i kulturową. Bada ruchy etniczne, narodowe, religijne oraz procesy globalizacji kultury. W dobie otwierania się społeczeństwa na wszelaką różnorodność, etnologia – bo o niej mowa, jest nauką niezwykle ważną, a specjaliści tej dziedziny pożądani na rynku pracy.