Shapes

Wzornictwo – kierunek studiów

Znaczenie słowa „wzór” jest dość złożone, z jednej strony może być nim motyw dekoracyjny, inny sposób rozumienia tego terminu to prototyp, model – można także spotkać się z określaniem wzoru jako wzorca produkcyjnego. Wszystkie te znaczenia wiążą się w pewien sposób z projektowaniem wizualnej strony różnego rodzaju przedmiotów. Warto rozważyć możliwość nauczenia się tej dziedziny, ze względu na możliwość wykonywania ciekawego zawodu, atrakcyjne perspektywy na rynku pracy oraz szansę na praktycznie nieograniczonego rozwoju. Zapraszamy do lektury!

Gdzie studiować wzornictwo?

Wzornictwo to jeden z kierunków artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować wzornictwo.

Wzornictwo studia dla utalentowanych

Współcześnie uważa się, że ilość możliwych kierunków studiów jest tak wielka, że każdy może znaleźć coś idealnie dopasowanego do własnych zdolności i predyspozycji. Takie właśnie cechy powinien mieć idealny wybór studiów. Aby kandydować na wzornictwo należy mieć świadectwo maturalne oraz w zależności od uczelni odpowiednie oceny, które pozwolą zakończyć z sukcesem proces rekrutacyjny. Powinieneś być osobą obdarzoną talentem plastycznym, wyobraźnią przestrzenną, zachowywać zdrowy rozsądek i nie dać się zanadto ponosić fantazji, a także nie żywić niechęci do matematyki i fizyki.

Pierwsze semestry na wzornictwie

Pierwszy semestr to zawsze czas konfrontacji między wyobrażeniami a rzeczywistością. Z reguły najbardziej zaskoczone są osoby, które spodziewały się swobody, braku dyscypliny myślowej, artystycznego nieładu i tolerancji na „artystyczne” usposobienie. Wzornictwo to studia, które łączą w sobie elementy nauki sztuk plastycznych i technicznych. Nic zatem dziwnego, że adepci początkowych semestrów uczą się rysunku technicznego, fizyki, projektowania graficznego z wykorzystaniem komputerów, materiałoznawstwa i innych dziedzin – wydawałoby się – ściśle technicznych.

Wzornictwo w CV kandydata do pracy

Nigdy w historii ludzkości nie powstawało tyle produktów, co w dzisiejszych czasach. Nigdy też ludzie znający się na wizualnej stronie aplikacji mobilnych, ceramiki, przedmiotów użytkowych, zabawek dla dzieci i wielu innych przedmiotów nie byli tak rozchwytywani na rynku pracy. Aby znaleźć ciekawe zajęcie należy zdecydować się na wąską lub szeroką specjalizację. Warto obserwować niezwykle zmienne trendy rynkowe i dopasowywać się na bieżąco do wymagań czasu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *