Ważna jest uczelnia, nie kierunek – Piotr Müller o wyborze studiów

Ważna jest uczelnia, nie kierunek - czyli Piotr Muller radzi. 30 czerwca maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. Teraz, ich zadaniem jest podjęcie decyzji odnośnie kierunku studiów, z którym zwiążą się na następne lata. Piotr Müller, dyrektor Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w poniedziałek podpowiadał przyszłym studentom na antenie Polskiego Radia 24 czym kierować się przy wyborze drogi zawodowej.

Kierunek studiów, czyli jak wybrać właściwy? (film)

Kierunek studiów - jak wybrać właściwy?Do zakończenia nauki w szkole średniej już blisko… Zaraz po tym egzamin maturalny i wybór studiów. Jak to będzie wyglądać? Stosując duże uproszczenie: przez następne trzy lata będziesz się… uczył, a jeśli wybierzesz jednolite studia magisterskie, to nawet przez 5 kolejnych lat. Zadbaj zatem o to, by uczyć się tego, co rzeczywiście Cię interesuje i w czym widzisz swoją przyszłość zawodową. Jak dokonać słusznego wyboru?

5 najbardziej przyszłościowych zawodów

5 najbardziej przyszłościowych zawodówWielu z Was karierę zawodową będzie rozpoczynać dopiero za kilka lat, ale warto już teraz zastanowić się nad jej potencjalnym przebiegiem. Istnieje bowiem szereg zawodów, które można śmiało określić mianem perspektywicznych i przyszłościowych. Wiele zależy również od kierunku studiów, jaki wybraliście lub niebawem wybierzecie. Nasza rada: wybierzcie mądrze!

Jak wybrać studia? – radzi prof Cialdini

Jak wybrać studia? - radzi prof Cialdini– Warto studiować nawet w dynamicznie zmieniającym się świecie. Zamiast kalkulować, jaki kierunek jest najbardziej opłacalny dzisiaj, lepiej kierować się tym, co nam w duszy gra – radzi czytelnikom portalu Kierunki.net, prof. Robert Cialdini, najbardziej znany psycholog społeczny. Wtedy odniesiemy sukces, nawet jeśli przyszłość bardzo będzie się różniła od teraźniejszości – dodaje.

Matematyczny kurs maturalny za darmo

Na początku września portal MatmaNa6.pl rozpoczął czwartą już edycję kursu maturalnego z matematyki. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem jest on całkowicie bezpłatny. W ubiegłym roku z kursu skorzystało ponad 20 tys. maturzystów na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Średni wynik ma egzaminie maturalnym z matematyki wśród osób które ukończyły kurs to 77% na poziomie podstawowym i 67% na poziomie rozszerzonym.

Twój kierunek – Twój wybór

kierunek malyKażdego roku z wyborem kierunku studiów musi zmierzyć się kilkaset tysięcy maturzystów. Często wybierają także studenci: drugi kierunek, studia drugiego stopnia, albo zmiana kierunku studiów. Rosnące wymagania rynku pracy sprawiają, że powinna być to decyzja wyjątkowo przemyślana i trafna. Z myślą właśnie o tej dużej grupie odbiorców na Kierunki.net i Forum.Studia.net organizujemy akcję “Twój kierunek – Twój wybór”. Dołącz do niej i wybierz świadomie swoją przyszłość.