XII Małopolska Giełda Agroturystyczna

Impreza organizowana jest wspólnie przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego o/Kraków, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Małopolską Izbę Rolniczą oraz Stowarzyszenie Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne.
Głównym celem organizacji Giełdy Agroturystycznej jest promocja turystyki wiejskiej oraz przedstawienie atrakcyjnej oferty wypoczynku mieszkańcom Krakowa i całego Województwa Małopolskiego. 
W programie przewidziano:
§ prezentacje ofert agroturystycznych z Małopolski i innych regionów Polski
§ występy zespołów folklorystycznych
§ degustacje potraw regionalnych
§ wystawy rękodzieła, prezentacje twórców ludowych
§ ogródek gastronomiczny
§ cykl wykładów dla młodzieży
§ konkursy z nagrodami
§ gry i zabawy
Agroturystyka staje się coraz modniejszą formą spędzania wakacji i czasu wolnego. Mieszkańcy miast częściej doceniają możliwość odpoczynku na wsi, w kontakcie z naturą. Podczas pobytu w dobrze wyposażonych gospodarstwach agroturystycznych jest możliwość odbywania eskapad rowerowych, konnych, czy żeglarskich, a gospodarze oferują własne wyroby kuchni regionalnej, sporządzane na bazie naturalnych, zdrowych produktów. Odbywająca się na terenie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Małopolska Giełda Agroturystyczna stwarza możliwość zapoznania się z ofertą wypoczynku w kwaterach agroturystycznych na terenie Małopolski, wybrzeża i innych regionów Polski.  

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *