Ochrona dóbr kultury i środowiska – kierunek studiów
Kierunek ochrona dóbr kultury i środowiska jest bardzo dobrym wyborem dla tych, którzy interesują się biologią oraz lubią historię i sztukę. Kierunek ten jest połączeniem dwóch dziedzin: ochrony zabytków i środowiska i wiąże zagadnienia z ochrony dóbr kultury i ochrony przyrody. W ramach studiów przewidziane są liczne zajęcia terenowe w zabytkowych ogrodach i parkach, a także w konserwowanych zabytkach. Kto najlepiej poradzi sobie na tych studiach? Gdzie absolwenci znajdują pracę? Aby dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do dalszej lektury!
Gdzie studiować ochronę dóbr kultury i środowiska?
To jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować ochronę dóbr kultury i środowiska.
W trakcie studiów:
Przedmioty, które obejmuje program kierunku ochrona dóbr kultury i środowiska:
- Wstęp do historii sztuki
- Biologia i ekologia
- Historia architektury średniowiecznej
- Biologia i ekologia
- Ochrona środowiska
- Sztuka starożytna z elementami dziedzictwa antyku
- Wstęp do historii architektury
- Podstawy informatyki
- Historia i teoria konserwacji zabytków
- Konserwatorstwo
- Wstęp do historii urbanistyki
- Historia sztuki średniowiecznej polskiej
- Historia filozofii
- Podstawy doboru gatunków zieleni
Po studiach:
Absolwent kierunku ochrona dóbr kultury i środowiska może podjąć pracę w placówkach związanych z ochroną zabytków i przyrody, a także w muzeach i przedsiębiorstwach prowadzących działalność o charakterze konserwatorskim i związanych z ochroną przyrody. Powinien również znaleźć zatrudnienie w instytucjach PR oraz fundacjach, które działają na rzecz dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Absolwent może tworzyć i organizować ochronę przyrody i dziedzictwa kulturowego w samorządach oraz kształtować opinie i postawy na rzecz ochrony przyrody i dóbr kultury.