Engineering work
|

Inżynieria systemów – kierunek studiów

Kierunek powstał by wypełnić lukę na rynku pracy zgłaszaną przez pracodawców. Potrzebni są inżynierowie, którzy potrafią całościowo spojrzeć na świat technologii. Studia oferują dużo wiedzy teoretycznej z zakresu matematyki i fizyki a także pozwalają na zdobycie wiedzy o sposobach tworzenia zespołów złożonych ze specjalistów z różnych obszarów techniki, przy realizowaniu konkretnych założeń finansowych. Osoby, które ukończyły ten kierunek staje się specjalistami w zaprojektowaniu całego procesu od fazy laboratoryjnej, przez techniczną po dystrybucję.

Gdzie studiować inżynierię technologii?

Inżynieria technologii to jeden z kierunków informatycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować inżynierię technologii.

W trakcie studiów:

Studia służą ugruntowaniu ogólnej wiedzy technicznej – student będzie miał do czynienia z analizą matematyczną i algebrą, ekonometrią i statystyką matematyczną, fizyką oraz mechaniką i termodynamiką. Kolejnym wyzwaniem będą zagadnienia ekonomiczne oraz podstawy prawa (ochrona konkurencji, konsumenta oraz własności intelektualnej). Nie zabraknie także informatyki oraz programowania i projektowania. Student nauczy się podstaw systemowego podejścia do rozwiązywania problemów oraz pozna sposoby tworzenia zespołów specjalistów z różnych obszarów techniki i zarządzania.

Po studiach:

Osoby, które ukończyły ten kierunek staje się specjalistami potrafiącymi zaprojektować cały proces od fazy laboratoryjnej, przez techniczną i dystrybucję, po marketing. Absolwent może pracować w różnych branżach i na różnych stanowiskach, np. w szeroko rozumianej gospodarce i wszelkich instytucjach, w których funkcjonowaniu jest niezbędne kompleksowe podejście do procesów innowacyjnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *