Publikowanie cyfrowe i sieciowe – kierunek studiów
Rynek wydawniczy nie stanowi w tym względzie wyjątku. Wzrost znaczenia publikacji elektronicznych sprawia, iż konieczne jest przygotowanie kadry specjalistów, która będzie dysponować nowymi, interdyscyplinarnym umiejętnościami i wiedzą. Studia na kierunku Publikowanie cyfrowe i sieciowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą związać swoją ścieżkę zawodową z sektorem publikacji elektronicznych. Kierunek realizowany jest na poziomie studiów I stopnia (trzyletnich studiów licencjackich), w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Chcesz wiedzieć więcej?
Gdzie studiować publikowanie cyfrowe i sieciowe?
Publikowanie cyfrowe i sieciowe to jeden z kierunków studiów humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować publikowanie cyfrowe i sieciowe.
W trakcie studiów:
W trakcie studiów studenci zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu:
- tworzenia, dystrybucji, archiwizacji i użytkowania publikacji cyfrowych,
- nowoczesnych procesów wydawniczych,
- modeli i strategii wydawniczych, dystrybucyjnych i marketingowych.
Nowoczesne formy prowadzenia zajęć pozytywnie wpływają na efektywność przyswajania wiedzy przez studentów. Studia przypadków, analizy, laboratoria i warsztaty to podstawowe formy prowadzenia zajęć na tym unikatowym kierunku studiów.
Z jakimi przedmiotami można spotkać się w trakcie studiów?
- podstawy edytorstwa,
- komunikacja społeczna,
- źródła informacji w pracy wydawcy,
- edytorstwo publikacji cyfrowych,
- historia mediów cyfrowych,
- językoznawstwo,
- redagowanie tekstów,
- podstawy typografii,
- zarządzanie kolekcjami e-dokumentów,
- podstawy bibliologii.
Po studiach:
Po zakończeniu studiów absolwenci mogą kontynuować swoją edukację na studiach II stopnia lub wybrać studia podyplomowe, których tematyka związana była z obszarem publikacji cyfrowych.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w wydawnictwach specjalizujących się zarówno w publikacjach tradycyjnych, jak i cyfrowych. Ciekawe perspektywy zatrudnienia czekają również w redakcjach portali internetowych, księgarniach internetowych oraz działach promocji i marketingu.