Religioznawstwo – kierunek studiów
Celem studiów na kierunku religioznawstwo jest wykształcenie absolwentów orientujących się w całej złożoności procesów religijnych i wzajemnego przenikania się odmiennych jej doktryn. Służy temu bogata oferta zajęć ukazujących religię zarówno od strony procesów historycznych, jak też społecznych i psychicznych oraz badających najważniejsze przejawy życia religijnego na całym świecie. Absolwenci religioznawstwa jako jedyni doskonale orientują się w różnicach i podobieństwach wszystkich religii i są wstanie przedstawić przyczyny konfliktów na jej tle.
Gdzie studiować religioznawstwo?
Religioznawstwo to jeden z kierunków humanistycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować religioznawstwo.
W trakcie studiów:
Absolwent zdobywa wiedzę z zakresu historii, teorii oraz typologii religii. Poznaje problemy wielkich religii świata, potrafi dokonywać analizy oraz oceny roli religii w kulturze, jej powiązań z kulturą oraz jej wpływu na życie i struktury społeczne.
Po studiach:
Absolwent znajdzie pracę: – w instytucjach prowadzących kontakty międzynarodowe, międzykulturowe i międzyreligijne, takich jak muzea, centra kultury, biura podróży i biura pielgrzymkowe, – w instytucjach (rządowych i pozarządowych) zajmujących się migrantami i problematyką migracji, – w biurach handlowych i firmach współpracujących z partnerami zagranicznymi, – w organizacjach europejskich i międzynarodowych.