Forum obywateli w obliczu kryzysu

Posłowie, przedstawiciele administracji lokalnej oraz naukowcy będą wspólnie zastanawiać się nad tym, jaka powinna być odpowiedź Unii Europejskiej na światowy kryzys finansowy i na wynikające zeń problemy poszczególnych krajów, ale również regionów. Czy i w jakim stopniu rozwiązania mogą być uzgadniane na szczeblu europejskim, a w jakim są one problemem poszczególnych państw, a może województw.
Zaproszenie do debaty przyjęli: Janusz Lewandowski, poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący Komisji Budżetowej PE, Zbigniew Kozak, poseł na Sejm RP, prof. Anna Zielińska–Głębocka, posłanka na Sejm RP, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stanisław Sroka, prezes zarządu Stowarzyszenia Project Management Polska. Dyskusję moderować Sławomir Siezieniewski, dziennikarz gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej. Wszyscy goście mogą się czuć upoważnieni do udziału w debacie i zadawania pytań.
Uczestników spotkania powitają Jacek Safuta, dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz gospodarz Politechniki Gdańskiej, Jego Magnificencja Rektor – prof. Henryk Krawczyk. 
Wstęp na debatę jest wolny, jednak organizator oczekuje na telefoniczne bądź pisemne zgłoszenia uczestników pod nr tel. 022 595 24 77 lub 022 595 24 70, e-mail: a.miazga@2pigroup.pl, epwarszawa@europarl.europa.eu.
Na spotkanie obywatelskie zapraszamy 27 marca o godz. 11.00 do Dziedzińca Południowego Politechniki Gdańskiej, Gmach Główny – na lewo od wejścia do budynku. Gdańsk Wrzeszcz, ul. Gabriela Narutowicza 11/12.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *