Shiatsu Hand Massage. Therapist Massaging the Heart Meridian.
|

Fizjoterapia – kierunek studiów

Fizjoterapia określana jest jako sztuka dostarczania odpowiednich bodźców fizycznych organizmom, które dotknięte są chorobą. Dzięki takim oddziaływaniom można przyspieszać lub nawet rozpoczynać proces powrotu do zdrowia. Rzecz jasna, fizjoterapia nie zastępuje leczenia, podobnie jak leczenie farmakologiczne nigdy nie będzie w stanie zastąpić fizjoterapii. Te dwie dziedziny uzupełniają się wzajemnie, tworząc jeden wspólny front oddziaływań medycznych, dzięki którym pacjenci odzyskują zdrowie i sprawność fizyczną. Zapraszamy do dalszej lektury! 

Gdzie studiować fizjoterapię?

Fizjoterapia to jeden z kierunków nauki medycznej. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować fizjoterapię.

Fizjoterapia – świetny wybór dla sprawnych fizycznie pasjonatów biologii

Powyższy śródtytuł wydaje się być idealną charakterystyką dobrego kandydata na fizjoterapię. Obok wiedzy, którą można uzyskać przygotowując się do matury z biologii, niezbędna okaże się odpowiednia sprawność fizyczna, świadomość ciała i determinacja. Aby być dobrym studentem tego kierunku należy także opanować język angielski, który jest niezastąpiony w trakcie lektury fachowego piśmiennictwa.

Student fizjoterapii

Student tej dziedziny, podobnie jak adepci prawa, medycyny czy nauk technicznych, jest bardzo zajętym człowiekiem. Musi uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach, zajęciach w pracowniach oraz laboratoriach. Oczywiście znaczną część jego czasu pochłaniają praktyki oraz samodzielna nauka. Do przedmiotów, które są szczególnie istotne na tym kierunku można zaliczyć:

  • terapię manualną;
  • masaż leczniczy;
  • fizjologię;
  • anatomię;
  • biomechanikę;
  • patologię;
  • anatomię palpacyjną.

Szanse zawodowe absolwenta fizjoterapii

Nie tylko szpital może stać się miejscem zatrudnienia fizjoterapeuty. Rozwój wolnego rynku sprawił, że wiele usług medycznych wykonywanych jest w placówkach odnowy biologicznej, sanatoriach, prywatnych gabinetach terapeutycznych i w klubach sportowych. Nawet początkujący fizjoterapeuta może odnieść sukces biznesowy otwierając własny salon masażu czy gabinet fizjoterapii.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *