Humanistyka drugiej generacji – kierunek studiów
Humanistyka to nauka o człowieku, jako jednostce społecznej oraz o jego wytworach, które tworzy na przestrzeni wieków. Do tej pory głównym nośnikiem tych informacji był papier. Wraz z rozwojem Internetu przed naukami humanistycznymi otworzyły się nowe formy wyrazu. Nowoczesny humanista musi umieć je wykorzystywać. Dlatego między innymi powstał kierunek studiów humanistyka drugiej generacji. Studia te skierowane są do osób zainteresowanych naukami humanistycznymi i problematyką społeczną oraz zagadnieniami z dziedziny informatyki i nauk technicznych.
Gdzie studiować humanistykę drugiej generacji?
Humanistyka drugiej generacji to jeden z kierunków humanistycznych, oferujących wszechstronne wykształcenie. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować humanistykę drugiej generacji.
W trakcie studiów:
Interdyscyplinarność tych studiów sprawia, że przyszły nowoczesny humanista potrafi perfekcyjnie łączyć ze sobą dobrodziejstwa różnorodnych dziedzin nauki. Humanistyka drugiej generacji daje wszechstronne wykształcenie, dlatego absolwenci tego kierunku posiadają gruntowną wiedzę i bogate umiejętności, chętnie wykorzystywane przez rynek pracy. Atrakcyjny program studiowania zapewnia wszechstronny rozwój każdemu studentowi. Wielkim plusem humanistyka drugiej generacji jest to, że otwiera drzwi do wspaniałej kariery. Warto więc wykorzystać możliwości, jakie daje. Czeka na studentów sporo nauki. Priorytetem jest wypuszczenie na rynek pracy nowoczesnych humanistów, zajmujących się twórczą i społeczną działalnością człowieka za pomocą najpopularniejszych, współczesnych form przekazu (tekstu pisanego, obrazu, dźwięku), rozpowszechnianych za pomocą nowych narzędzi i technologii. Nic więc dziwnego, że studenci humanistyki drugiej generacji oprócz wytwarzania podstawowych gatunków piśmienniczych, będą musieli nauczyć się także ich monitorowania, gromadzenia i rozprzestrzeniania za pomocą komputera oraz innych urządzeń cyfrowych. Umiejętności, jakie nabędą w tym zakresie zostaną wykorzystane przez nowoczesne media o bardzo zróżnicowanej tematyce. Oprócz zdolności twórczych osoby studiujące humanistykę drugiej generacji zapoznają się także z zagadnieniami, takimi jak: korekta i adiustacja tekstu, zasady składania tekstu, tworzenie stron internetowych i ich pozycjonowanie, specyfika mediów społecznościowych, zarządzanie informacją, obsługa zaawansowanych technologii cyfrowych, programowanie gier komputerowych, itp. Obszar, w jakim ma poruszać się przyszły humanista jest bardzo szeroki, a wiedza i umiejętności zróżnicowane. Chodzi właśnie o to, by z młodych ludzi studiujących na kierunku humanistyka drugiej generacji stworzyć uniwersalnych „wojowników”, którzy poradzą sobie na rynku pracy, niezależnie od profesji, jaką przyjdzie im wykonywać.
Po studiach:
Czeka na absolwentów wiele form zatrudnienia. Osoby po humanistyce drugiej generacji sprawdzą się w roli dziennikarzy portali internetowych, blogerów, edytorów, korektorów lub innych pracowników wydawnictw i redakcji czasopism. Ponadto osoby po humanistyce drugiej generacji będą mogły zostać copywriterami współpracującymi z agencjami interaktywnymi lub pracownikami wirtualnych bibliotek i archiwów. Wreszcie nowocześni humaniści będą mogli wykazać się na rynku gier komputerowych, jako ich twórcy, recenzenci, czy scenarzyści.