Farmer plantation check growth of tobacco leaf take note to tablet on sunshine morning in garden
||

Informatyka i agroinżynieria – kierunek studiów

Informatyka i agroinżynieria to kierunek, który przygotowuje absolwentów do samodzielnego i twórczego rozwijania i wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych w szeroko rozumianych obszarach rolnictwa oraz gospodarki rolno-spożywczej i leśnej. Studenci tego kierunku uzyskują dogłębną wiedzę zarówno z zakresu przedmiotów podstawowych, ogólnotechnicznych i związanych z techniką rolniczą, jak i z szerokiego zakresu przedmiotów informatycznych.  W wyniku tego uzyskują wysokie kwalifikacje zawodowe pozwalające im na wytwarzanie oprogramowania wspomagającego analizę.

Gdzie studiować informatykę i agroinżynierię?

Informatyka i agroinżynieria to jeden z kierunków informatycznych i przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować informatykę i agroinżynierię.

W trakcie studiów:

Studenci zdobywają umiejętności w zakresie projektowania i obsługiwania systemów wspomagania decyzji, sieciowych systemów baz danych i systemów zarządzania przedsiębiorstwami. Studenci tego kierunku mają możliwość posługiwania się nowoczesnym, elektronicznym wyposażeniem i oprogramowaniem do sterowania maszynami i urządzeniami stosowanymi we współczesnym rolnictwie i przetwórstwie.

Po studiach:

Absolwent znajdzie pracę:

  • jako twórca oprogramowania i programista,
  • jako projektant i administrator systemów informatycznych i sieci komputerowych,
  • jako specjalista ds. bezpieczeństwa IT,
  • w nowoczesnych przedsiębiorstwach z branży rolno-spożywczej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *